دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

پخش مستقیم دروس خارج حوزه علمیه از طریق اینترنت

No image
پخش مستقیم دروس خارج حوزه علمیه از طریق اینترنت بهره گیری از امکانات آموزش الکترونیکی در دروس حوزوی، از اهداف مدرسه فقاهت است.طلاب با استفاده از این نرم افزار می توانند در دروس حوزوی به صورت زنده شرکت کنند.
در حال حاضر درس آیت الله سبحانی، آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله جوادی آملی هر روز از ساعت 9 صبح تا 13 به صورت زنده پخش می شود.
ضمنا درس استاد سید محمد علی موسوی جزایری (حوزه علمیه اهواز)، درس استاد محسن مجتهد شبستری (حوزه علمیه تبریز) نیز به صورت زنده پخش می شود.
مدرسه فقاهت با هدف دسترسی آسان به دروس حوزه های علمیه و با همکاری موسسه تبیان و صدای بهار پیاده سازی شده و توسط صدای بهار طراحی شده و اجراء می گردد.
برای اتصال به مدرسه فقاهت باید نرم افزار ارتباط شیعی را دانلود کنید. علاقمندان می توانند راهنمای استفاده از برنامه را که به صورت تصویری توضیحات کاملی ارائه داده است، مطالعه نمایند.
کاربران اینترنتی که در درس شرکت می کنند می توانند اشکال خود را به صورت متنی بنویسند و توسط اپراتوری که به عنوان استادیار می باشد اشکال به صورت گفتاری پرسیده می شود تا حاضرین در جلسه درس و کاربران اینترنتی آن را بشنوند، سپس استاد پاسخ را بیان می کند و از این طریق تفاوتی بین حاضرین در مسجد اعظم قم و کاربرانی که در سایر نقاط کشور هستند، برای شرکت در درسهای حوزه علمیه قم وجود نخواهد داشت.
در نرم افزار مدرسه فقاهت، امکان ذخیره کردن دروس و مباحثات نیز وجود دارد تا کاربران بتوانند برای دفعات مکرر درس استاد را بشنوند.
منبع: سایت تبیان

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.

پر بازدیدترین ها

Powered by TayaCMS