دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی؛ همه در برابر توطئه های ادیان دروغین و ساختگی مسؤولند

No image
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی؛ همه در برابر توطئه های ادیان دروغین و ساختگی مسؤولند
حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: باید در برابر توطئه‌های دشمن و ایادی ادیان دروغین و ساختگی، هوشیار باشیم.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، صبح امروز در دیدار افسران ارشد و فرماندهان دوره بصیرت مرکز آموزشی حضرت معصومه‌(س) نیروی زمینی و هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: باید در برابر توطئه‌های دشمن و ایادی ادیان دروغین و ساختگی ، هوشیار باشیم، برنامه ریزی کنیم و مقاومت و ایستادگی داشته باشیم.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: مقامی بالاتر و برتر از این نیست که انسان بتواند خود را در راه امام زمان(عج) قرار دهد و رضایت ایشان را فراهم کند و چیزی بالاتر از این نیست که جزء سربازان امام زمان(عج) باشیم.
وی افزود: خداوند قادر متعال به ما مسلمانان سرمایه و ذخیره بزرگی هدیه کرده است که از همه نعمت‌ها و هدایای خداوندی بالاتر است.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، قرآن کریم و وجود مقدس امام زمان(عج) در عصر حاضر را بزرگ‌ترین نعمت و هدیه خداوندی به مسمانان دانست و تأکید کرد: ما به این دو مرکز اتکا و اتکال داریم.
وی تأکید کرد: این آماری که از توطئه‌های دشمن ارائه می‌شود، بسیار تکان دهنده است و به ما اعلام می‌کند که مسؤولیت ما سنگین است و علما، مراجع و همه مسؤولان باید در برابر این توطئه‌ها هوشیار و برنامه‌ریزی و ایستادگی داشته باشند.
آیت الله صافی گلپایگانی اظهار داشت: دینداری به این معنا است که ما به صورت همه‌جانبه به دستور قرآن عمل کنیم و این‌گونه نباشد که بخش‌هایی از دین را که مطابق میل ما است عمل کنیم و بخش‌های دیگر را به حال خود رها کنیم.
وی با اشاره به آیات 150 و 151 سوره نساء به بیان ترجمه آن پرداخت و تصریح کرد:«کسانی که خدا و پیامبرانِ او را انکار می‌کنند و می‌خواهند میان خدا و پیامبرانش تبعیض قائل شوند، و می‌گویند؛ به بعضی ایمان می‌آوریم، و بعضی را انکار می‌کنیم و می‌خواهند در میان این دو، راهی برای خود انتخاب کنند؛ آنها کافران حقیقی‌اند و برای کافران، مجازات خوارکننده‌ای فراهم کرده‌ایم.» آنهایی که ایمان به خدا دارند بایستی در دین خود ثابت قدم باشند.
آیت‌الله صافی گلپایگانی، حاضران را به افزودن بصیرت دعوت کرد و بیان داشت: گونه‌ای بر بصیرت خود بیفزایید که بتوانید در کائنات تصرف کنید و این مهم با عبادت، اطاعت و بندگی به دست می‌آید.
گفتنی است، در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام سلگی، مسؤول آموزشگاه حضرت معصومه(س) نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به ارائه گزارشی از وضعیت هجوم و فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای در کشور پرداخت.
 
 
 
 
 
 

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

با در نظر داشتن چنین استعدادی در این فناوری‌ها و در زمانه‌ای که با کمبود الگوهای معنابخش به زندگی شهروندان برای اصلاح سبک پوشش مواجه هستیم، آیا ایجاد ممانعت از حضور بانوان بی‌حجاب در این مراسمات هوشمندانه است؟
لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

حدود ۹۰ درصد جامعه زنان ایرانی حتی در کلان‌شهرها، در مقابل دعوت به برهنگی و کشف حجاب از خود "خویشتن‌داری اجتماعی" نشان دادند
نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

رهبر انقلاب، به‌صورت مکرر و از ابتدای دوران رهبری‌شان، بر اولویت یافتن تبلیغ و در واقع انتشار عرضی حوزه در بین مردم برای خلق اقتدار اجتماعی جدید تأکید می‌کنند
من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

جورجیا ملونی نخست‌وزیر فعلی ایتالیا در سخنرانی معروف خود در سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود: «من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم» این جملات مثل پتک بر پیکر در حال زوال لیبرال دموکراسی نواخته شد
یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اصطلاح «حجاب اجباری»، حق مدارانه و منصفانه نیست گفت: «ضابطه‌مندی پوشش»، «منع از برهنگی و ناهنجاری در پوشش»، «ممنوعیت پوشش ناهنجار» و «الزام به پوشش ضابطه‌مند» از عناوینی است که باید جایگزین اصطلاح حجاب اجباری شود.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS