دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله مکارم شیرازی؛ آیت الله اشتهاردی عالمی زاهد و پارسا بود

No image
آیت الله مکارم شیرازی؛ آیت الله اشتهاردی عالمی زاهد و پارسا بود حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: تجمل پرستی از آفت های دنیای امروز است و بسیاری از مشکلات جوانان پیامد تجمل گرایی است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی، بیستم تیر ماه در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران و خواهران محصل در موسسه نورالیقین قم گفت: دانشجویان آینده سازان ایران اسلامی هستند و با افزایش علم و آگاهی خود نسبت به مسائل مختلف باید زمینه ای پیشرفت کشور را فراهم کنند.
وی با اشاره به افزایش روند توصیه های جهانی به استفاده بهینه از منابع انرژی تصریح کرد: اکنون برای مبارزه با کمبودها استفاده به اندازه و صرفه جویی به ارزش جهانی تبدیل شده و این در حالی است که در دین اسلام از قرن ها قبل مسلمانان موظف به قناعت و اسراف نکردن هستند.
این مرجع تقلید با بیان این که در روایتی از پیامبر اسلام (ص) نقل می شود که مبارزه با هوای نفس، جهاد اکبر است، خاطر نشان کرد: باید این دستور سرلوحه زندگی همگان قرار گیرد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این که احادیث اهل بیت(ع) چراغ راه هدایت بندگان است، افزود: احادیث اهل بیت(ع) برنامه جامع زندگی است و پیروی از آن باعث سعادت بشر در دنیا و آخرت می شود.
وی با تاکید برپیروی جوانان از سیره معصومین و همچنین گرایش به ساده زیستی اظهار داشت: فقر در تعبیر ائمه به معنای ساده زیستی و دوری گزیدن از تجمل گرایی است.
این مرجع تقلید ادامه داد: زندگی آمیخته با تشریفات و تجمل پرستی که بر جهان امروز حاکم است برای بشر دردسر آفرین است.
وی تاکید کرد: یکی از پیامدهای سنگین تجمل پرستی، مشکلات فراوانی است که برای جوانان در امر ازدواج فراهم شده است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به در گذشت آیت الله اشتهاردی گفت: آیت الله اشتهاردی عالمی پارسا و زاهد بود و سعادت داشت ما بین دو نماز، دعوت حق را لبیک گوید.

منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

با در نظر داشتن چنین استعدادی در این فناوری‌ها و در زمانه‌ای که با کمبود الگوهای معنابخش به زندگی شهروندان برای اصلاح سبک پوشش مواجه هستیم، آیا ایجاد ممانعت از حضور بانوان بی‌حجاب در این مراسمات هوشمندانه است؟
لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

حدود ۹۰ درصد جامعه زنان ایرانی حتی در کلان‌شهرها، در مقابل دعوت به برهنگی و کشف حجاب از خود "خویشتن‌داری اجتماعی" نشان دادند
نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

رهبر انقلاب، به‌صورت مکرر و از ابتدای دوران رهبری‌شان، بر اولویت یافتن تبلیغ و در واقع انتشار عرضی حوزه در بین مردم برای خلق اقتدار اجتماعی جدید تأکید می‌کنند
من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

جورجیا ملونی نخست‌وزیر فعلی ایتالیا در سخنرانی معروف خود در سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود: «من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم» این جملات مثل پتک بر پیکر در حال زوال لیبرال دموکراسی نواخته شد
یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اصطلاح «حجاب اجباری»، حق مدارانه و منصفانه نیست گفت: «ضابطه‌مندی پوشش»، «منع از برهنگی و ناهنجاری در پوشش»، «ممنوعیت پوشش ناهنجار» و «الزام به پوشش ضابطه‌مند» از عناوینی است که باید جایگزین اصطلاح حجاب اجباری شود.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS