دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

اختصاص حدود600میلیاردتومان برای علم و فن‌آوری

No image
اختصاص حدود600میلیاردتومان برای علم و فن‌آوری اختصاص حدود600میلیاردتومان برای علم و فن‌آوری در سال آینده

معاون علمی و فن‌آوری رییس جمهور با تاکید بر ضرورت اختصاص حداقل یک درصد اعتبارات هزینه‌یی دستگاه‌ها در زمینه پژوهش طبق آیین‌نامه اجرایی بند «و» تبصره 9 قانون بودجه، تصریح کرد: هزینه‌کردن این بودجه در اموری غیر از پژوهش، تصرف غیر قانونی در اموال دولتی محسوب شده و قابل مواخذه است و کمبود بودجه جاری دستگاه‌ها نیز توجیه و مجوزی برای صرف نکردن این یک درصد در پژوهش نخواهد بود.
به گزارش خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر صادق واعظ زاده، معاون علمی و فن‌آوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان که در نشست خبری پیرامون برنامه و بودجه علم و فن‌آوری کشور در سال جاری و سال آینده سخن می‌گفت، اظهار کرد: امیدواریم نزدیک به 900 میلیارد ریال برای توسعه و تقویت پژوهش و فن‌آوری و کاربرد آن در فن‌آوری‌های حائز اولویت در سال آینده طبق برنامه هزینه شود. علاوه بر این برنامه کمک به تجاری سازی علم و فن‌آوری مورد نظر قرار گرفته تا به مراکزی که از علم و فن‌آوری و آن را در قالب کالا و خدمات استفاده می‌کنند حمایت شوند.
وی همچنین خاطر نشان کرد: در مجموع حدود شش هزار میلیارد ریال به صورت برنامه‌ای ماموریت گرا در سال آینده صرف علم و فن‌آوری خواهد شد که البته این بخشی از بودجه علم و فن‌آوری است. البته این منابع به صورت محرک برای جلب منابع بسیار بیشتربه حوزه علم و فن‌آوری به کار خواهد رفت. یعنی این میزان به عنوان اهرمی برای استفاده بیشتر از منابع دولت خواهد بود.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

با در نظر داشتن چنین استعدادی در این فناوری‌ها و در زمانه‌ای که با کمبود الگوهای معنابخش به زندگی شهروندان برای اصلاح سبک پوشش مواجه هستیم، آیا ایجاد ممانعت از حضور بانوان بی‌حجاب در این مراسمات هوشمندانه است؟
لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

حدود ۹۰ درصد جامعه زنان ایرانی حتی در کلان‌شهرها، در مقابل دعوت به برهنگی و کشف حجاب از خود "خویشتن‌داری اجتماعی" نشان دادند
نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

رهبر انقلاب، به‌صورت مکرر و از ابتدای دوران رهبری‌شان، بر اولویت یافتن تبلیغ و در واقع انتشار عرضی حوزه در بین مردم برای خلق اقتدار اجتماعی جدید تأکید می‌کنند
من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

جورجیا ملونی نخست‌وزیر فعلی ایتالیا در سخنرانی معروف خود در سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود: «من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم» این جملات مثل پتک بر پیکر در حال زوال لیبرال دموکراسی نواخته شد
یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اصطلاح «حجاب اجباری»، حق مدارانه و منصفانه نیست گفت: «ضابطه‌مندی پوشش»، «منع از برهنگی و ناهنجاری در پوشش»، «ممنوعیت پوشش ناهنجار» و «الزام به پوشش ضابطه‌مند» از عناوینی است که باید جایگزین اصطلاح حجاب اجباری شود.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS