دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

بررسی اثرات ساخت و ساز در آبهای خلیج فارس با همکاری دانشگاه استرالیا

No image
بررسی اثرات ساخت و ساز در آبهای خلیج فارس با همکاری دانشگاه استرالیا مدیر کل دفتر زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با همکاری دانشگاه ملبورن استرالیا یک پروژه تحقیقاتی در ارتباط با بررسی اثرات زیست محیطی ناشی از ساخت و ساز در آبهای خلیج فارس انجام می شود.
دکتر سید محمد باقر نبوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ساخت و سازهایی که در آبهای خلیج فارس صورت می گیرد گفت: پیشنهاد یک پروژه تحقیقاتی در ارتباط با مطالعه اثرات زیست محیطی این فعالیت ها را داشته ایم که در حال حاضر در مرحله تصویب قرار دارد.
وی افزود: هدف ما کاهش این ساخت و سازها از راه تعامل و بدون تنش با کشورهای این حوزه است و قصد داریم با نمایش اثرات این فعالیت آنها را موظف به رعایت مسائل زیست محیطی کنیم.
مدیر کل دفتر زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ، با اشاره به این که این پروژه با مشارکت دانشگاه ملبورن استرالیا انجام خواهد شد تصریح کرد: با انجام این تحقیق که بصورت مطالعات سنجش از راه دور صورت می گیرد، تاثیراتی که این ساخت و سازها در طول زمان بر محیط ایجاد می کنند و همچنین اثرات محیطی آن با توجه به جریانات باد که می تواند آلاینده ها را به راحتی از منطقه ای به منطقه دیگر انتقال دهد، می توان گام موثری در کاهش ساخت و سازها بر داشت.
نبوی خاطر نشان کرد: امیدواریم تا یک ماه آینده اجرای این پروژه تحقیقاتی آغاز شود

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

با در نظر داشتن چنین استعدادی در این فناوری‌ها و در زمانه‌ای که با کمبود الگوهای معنابخش به زندگی شهروندان برای اصلاح سبک پوشش مواجه هستیم، آیا ایجاد ممانعت از حضور بانوان بی‌حجاب در این مراسمات هوشمندانه است؟
لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

حدود ۹۰ درصد جامعه زنان ایرانی حتی در کلان‌شهرها، در مقابل دعوت به برهنگی و کشف حجاب از خود "خویشتن‌داری اجتماعی" نشان دادند
نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

رهبر انقلاب، به‌صورت مکرر و از ابتدای دوران رهبری‌شان، بر اولویت یافتن تبلیغ و در واقع انتشار عرضی حوزه در بین مردم برای خلق اقتدار اجتماعی جدید تأکید می‌کنند
من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

جورجیا ملونی نخست‌وزیر فعلی ایتالیا در سخنرانی معروف خود در سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود: «من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم» این جملات مثل پتک بر پیکر در حال زوال لیبرال دموکراسی نواخته شد
یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اصطلاح «حجاب اجباری»، حق مدارانه و منصفانه نیست گفت: «ضابطه‌مندی پوشش»، «منع از برهنگی و ناهنجاری در پوشش»، «ممنوعیت پوشش ناهنجار» و «الزام به پوشش ضابطه‌مند» از عناوینی است که باید جایگزین اصطلاح حجاب اجباری شود.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS