دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله امینی؛ با افزایش امکانات مادی زمینه حضور جوانان را در مساجد فراهم آورید

No image
آیت الله امینی؛ با افزایش امکانات مادی زمینه حضور جوانان را در مساجد فراهم آورید آیت الله امینی در گردهمایی ائمه جماعات استان قم گفت: ائمه جماعات در بهبود وضعیت مساجد شهر و کشور مسؤولیت دارند و در صورت کوتاهی باید در قیامت پاسخگو باشند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله امینی، امام جمعه موقت قم، 26 تیرماه، در گردهمایی ائمه جماعات استان قم، با اشاره به فضایل شخصیتی امیرالمؤمنین علی(ع) خاطر نشان کرد: مولای متقیان علی(ع) شخصیتی بی‌نظیر در طول تاریخ و مورد احترام همه آزادی خواهان و عدالت‌جویان عالم است.
وی در ادامه با اشاره به شخصیت جامع این امام همام اظهار داشت: شیعیان می‌توانند در همه ابعاد مختلف زندگی، از آن حضرت الگو گرفته و رفتار ایشان را در زندگی خود به‌کار گیرند.
آیت الله امینی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ائمه جماعات باید افزون بر اقامه نماز در مساجد، در اندیشه تقویت روح و انسان سازی مأمومان خود باشند.
وی در ادامه با انتقاد از وضع کنونی جوانان در جامعه تأکید کرد: ائمه جماعات باید با پاسخگویی به نیازهای فرهنگی و اعتقادی جوانان، مبانی دینی را در جامعه رشد و تعالی دهند.
امام جمعه موقت قم با بیان این که مسجد یکی از نهادهای جذب جوانان به سوی معنویت است، خاطر نشان کرد: مسؤولان باید با فراهم آوردن امکانات مادی در مساجد، حضور پرشور مردم و نسل جوان و نوجوان را در این نهاد مقدس فراهم کنند.
آیت الله امینی در پایان خواستار تشکیل کتابخانه‌های فعال در مساجد شد و گفت: ائمه جماعات در بهبود وضعیت مساجد شهر و کشور مسؤولیت دارند و در صورت کوتاهی باید در قیامت پاسخگو باشند.

منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

با در نظر داشتن چنین استعدادی در این فناوری‌ها و در زمانه‌ای که با کمبود الگوهای معنابخش به زندگی شهروندان برای اصلاح سبک پوشش مواجه هستیم، آیا ایجاد ممانعت از حضور بانوان بی‌حجاب در این مراسمات هوشمندانه است؟
لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

حدود ۹۰ درصد جامعه زنان ایرانی حتی در کلان‌شهرها، در مقابل دعوت به برهنگی و کشف حجاب از خود "خویشتن‌داری اجتماعی" نشان دادند
نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

رهبر انقلاب، به‌صورت مکرر و از ابتدای دوران رهبری‌شان، بر اولویت یافتن تبلیغ و در واقع انتشار عرضی حوزه در بین مردم برای خلق اقتدار اجتماعی جدید تأکید می‌کنند
من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

جورجیا ملونی نخست‌وزیر فعلی ایتالیا در سخنرانی معروف خود در سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود: «من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم» این جملات مثل پتک بر پیکر در حال زوال لیبرال دموکراسی نواخته شد
یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اصطلاح «حجاب اجباری»، حق مدارانه و منصفانه نیست گفت: «ضابطه‌مندی پوشش»، «منع از برهنگی و ناهنجاری در پوشش»، «ممنوعیت پوشش ناهنجار» و «الزام به پوشش ضابطه‌مند» از عناوینی است که باید جایگزین اصطلاح حجاب اجباری شود.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS