دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله شبستری؛ قرآن کریم دایره المعارف خداشناسی است

No image
آیت الله شبستری؛ قرآن کریم دایره المعارف خداشناسی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: قرآن به عنوان دایره المعارف و جامع‌ترین کتاب برای خداشناسی و توحید است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری در محفل انس با قرآن کریم فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: قرآن مجید کتابی روشنگر، هدایتگر و وسیله‌ای برای درمان امراض روحی و جسمی بشریت بوده و اگر انسان به آیات ‌قرآن عمل کند، بسیاری از مسائل و مشکلات حل می‌شود.                           
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی انبیا و ائمه اطهار(ع)، مساجد و مراکز ترویج اسلام و قرآن مجید را سه وسیله مهم در رسیدن به معرفت انسان دانست.
وی گفت: انبیا و ائمه اطهار(ع) به عنوان معلمان، مساجد به عنوان مراکز توحید و خداشناسی و قرآن مجید به عنوان دایره المعارف و جامع‌ترین کتاب برای شناسایی مسیر هدایت، خداشناسی، توحید و زندگی بشریت است.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: رمضان ماه رجوع به تعالیم و مفاهیم قرآن است، از این رو بایستی مسلمانان توجه بیشتری به کلام الهی داشته باشند، چراکه قرآن مجید در این ماه نازل شده و تلاوت آنان منازل مسلمانان را نورانی می‌کند.
وی توجه بر محتوا و عمل به قرآن را از وظایف هر مسلمان در قبال قرآن مجید دانست و اظهار داشت: حفظ معنویت و عمل به تعالیم و مفاهیم قرآن باید مورد توجه همه مسلمانان به ویژه جوانان قرار گیرد.
امام جمعه تبریز تصریح کرد: متاسفانه تعالیم قرآنی آن گونه که باید در جامعه اسلامی ایران پیاده نمی شود.
آیت الله محسن شبستری افزود: اگر آموزه های قرآن کریم به صورت صحیح و کامل در تمامی امورات جامعه جاری شود، هیچ گونه مشکلی در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نخواهیم داشت.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر رفع مهجوریت از قرآن در کشور گفت: خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گام های مهمی در این امر برداشته شده، اما باید دانست که کافی نیست و هنوز جامعه و مردم تشنه معارف قرآنی هستند.
 
 

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS