دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله مجتهد شبستری؛ انس با قرآن مایه سعادت دنیا و آخرت است

No image
آیت الله مجتهد شبستری؛ انس با قرآن مایه سعادت دنیا و آخرت است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: قرآن کریم، جامع‌ترین و کامل‌ترین برنامه زندگی است که انس با آن مایه سعادت دنیا و آخرت است.
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، امام جمعه تبریز، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، که به مناسبت برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در این شهر صورت گرفت، اظهار داشت: قرآن کریم، جامع‌ترین و کامل‌ترین برنامه زندگی است که انس با آن مایه سعادت دنیا و آخرت است.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی افزود: انس با قرآن مقدمه عمل به دستورات الهی است؛ از این رو تدبر در آیات الهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری با تشریح آثار مادی و معنوی توجه به قرآن در جامعه ابراز داشت: اگر احکام و مبانی متعالی آیات الهی به صورت صحیح و کامل در جامعه پیاده شود، شاهد تحولات چشمگیری خواهیم بود و در این‌ صورت، مشکلات اجتماعی و ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه اسلامی مفهوم‌ نخواهد داشت.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه توجه و تدبر مسلمانان به‌خصوص شیعیان را در آیات قرآن کریم خواستار شد و تأکید کرد: باید قرآن را محدود به مجلس عزا و عروسی نکنیم؛ چون در شأن آیات‌الهی نیست، که این موضوع نشانگر اهمال‌کاری در گذشته است که باید جبران شود.
وی برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در تبریز را به فال نیک گرفت و بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه، همزمان با ماه نزول قرآن رویدادی مبارک برای استان و تبریز است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه سبب شور و نشاط معنوی در تبریز خواهد شد.
امام جمعه تبریز از مردم متدین استان خواست تا با حضور در این نمایشگاه، از فرصتی که برای آشنایی بیشتر با آخرین آثار نشر مکتوب و الکترونیک قرآنی فراهم آمده، نهایت استفاده را ببرند.
وی در ادامه با تأکید بر نگاه کارشناسی بر نکات ضعف و قوت نمایشگاه قرآن کریم تبریز گفت: خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهتمام ویِژه‌ای بر انتشار کتاب‌ها و آثار الکترونیک قرآنی دارد؛ اما باید توجه داشت که اگر آثار پاسخگوی شبهات و نیاز امروز جوانان باشند، موفق خواهند بود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر استفاده از فضای مجازی برای گسترش معارف قرآنی تأکید کرد و افزود: نباید از بهره‌مندی از امکانات روز برای ترویج فرهنگ قرآنی و نبوی و همچنین شناساندن چهره واقعی اسلام به جهانیان غافل بود.
امام جمعه تبریز ادامه داد: البته در سال‌های پیش گام‌های خوب و مؤثری در این زمینه برداشته شد، ولی دولت نیز باید حامی مؤسسات فعال قرآنی باشد.
آیت‌الله شبستری تصریح کرد: امیدوارم این نمایشگاه در سال‌های آینده در گستره بین‌المللی و با حضور ناشران و مؤسسات قرآنی سراسر جهان برگزار شود.
 
 

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS