دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

از برگزیدگان مسابقه حفظ خطبه حضرت زهرا تجلیل شد

No image
از برگزیدگان مسابقه حفظ خطبه حضرت زهرا تجلیل شد همزمان با اجلاسیه اساتید مدارس حوزه علمیه قم، از برگزیدگان مسابقه بزرگ حفظ خطبه حضرت زهرا(س) قدردانی شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام همتیان، مسؤول اداره فرهنگی مرکز مدیریت مدارس حوزه علمیه قم، در چهارمین اجلاسیه اساتید مدارس حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت و ارزش خطبه حضرت زهرا(س) در میان طلاب تأکید کرد: طلاب مدارس علمیه باید بیش از پیش با معارف اهل بیت(ع) آشنا شوند.
وی با بیان این که نشر معارف دینی در میان جوانان و طلاب آسان‌تر است، اظهار داشت: مسابقه حفظ خطبه حضرت زهرا(س) به دلیل جامعیت و مطالب بلندی که در بر دارد، مورد استقبال چشمگیر طلاب قرار گرفت.
حجت الاسلام همتیان در ادامه تصریح کرد: بیش از چهل هزار نسخه از کتاب خطبه حضرت زهرا(س) با ترجمه آیت الله مکارم شیرازی در مدارس علمیه سراسر کشور توزیع، و حدود بیست هزار نفر برای شرکت در این مسابقه نام نویسی کردند.
وی در پایان یادآور شد: آزمون مسابقه حفظ خطبه حضرت زهرا(س) همزمان در بیش از ششصد مدرسه علمیه خواهران و برادران برگزار شد و 286 نفر بالاترین امتیاز را کسب کردند.
گفتنی است، جوایز این مسابقه شامل سی کمک هزینه عمره مفرده، 51 کمک هزینه عتبات عالیات، 56 کمک هزینه مشهد مقدس، 36 دوره المیزان، 27 دوره الغدیر و جوایز نقدی و غیرنقدی است که به برگزیدگان اهدا شد.
منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

با در نظر داشتن چنین استعدادی در این فناوری‌ها و در زمانه‌ای که با کمبود الگوهای معنابخش به زندگی شهروندان برای اصلاح سبک پوشش مواجه هستیم، آیا ایجاد ممانعت از حضور بانوان بی‌حجاب در این مراسمات هوشمندانه است؟
لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

حدود ۹۰ درصد جامعه زنان ایرانی حتی در کلان‌شهرها، در مقابل دعوت به برهنگی و کشف حجاب از خود "خویشتن‌داری اجتماعی" نشان دادند
نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

رهبر انقلاب، به‌صورت مکرر و از ابتدای دوران رهبری‌شان، بر اولویت یافتن تبلیغ و در واقع انتشار عرضی حوزه در بین مردم برای خلق اقتدار اجتماعی جدید تأکید می‌کنند
من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

جورجیا ملونی نخست‌وزیر فعلی ایتالیا در سخنرانی معروف خود در سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود: «من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم» این جملات مثل پتک بر پیکر در حال زوال لیبرال دموکراسی نواخته شد
یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اصطلاح «حجاب اجباری»، حق مدارانه و منصفانه نیست گفت: «ضابطه‌مندی پوشش»، «منع از برهنگی و ناهنجاری در پوشش»، «ممنوعیت پوشش ناهنجار» و «الزام به پوشش ضابطه‌مند» از عناوینی است که باید جایگزین اصطلاح حجاب اجباری شود.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS