دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

توسعه مسجد بزرگ مسکو؛ هدیه مسلمانان در عید قربان

No image
توسعه مسجد بزرگ مسکو؛ هدیه مسلمانان در عید قربان توسعه مسجد بزرگ مسکو از هفته آینده آغاز می شود تا به منظور خدمت رسانی به مسلمانان و به مناسبت عید قربان به مسلمانان روسیه اهدا شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نسیج، یوری لوجکف استاندار مسکو در این مورد گفت: توسعه نمازخانه، ساخت هتل در جوار مسجد و تأسیسات دیگر به منظور گسترش مسجد اصلی و بزرگ مسکو با هدف خدمت رسانی به مسلمانان از هفته آینده آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه این مجموعه های خاص برای مسلمانان است، اظهار داشت: این مجموعه ها به مناسبت عید قربان به اقلیت مسلمان این کشور هدیه داده می شود.
استاندار مسکو هدف از این طرحها را حمایت از مسلمانان، انسجام و وحدت در جامعه روسیه عنوان کرد.
شیخ راوی عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه نیز تصریح کرد: این فرصتی غنیمت برای مسلمانان به شمار می رود که مسجد جامع مسکو توسعه می یابد. از سوی دیگر مشارکت 26 هزار زائر برای به جا آوردن مناسک حج امسال در تاریخ روسیه بی سابقه است که بیشترین رقم 6 هزار نفر بوده است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS