دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

مسلمانان چینی ساکن در مالزی خواستار افزایش مساجد شدند

No image
مسلمانان چینی ساکن در مالزی خواستار افزایش مساجد شدند مسلمانان چینی مالزیایی خواستار افزایش تعداد مساجد شدند تا خطبه‌ها را به زبان چینی برای مسلمانان ارائه داده و آنها بتوانند برحسب نیاز از آنها بهره‌مند شوند .
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازروزنامه استار مالزی فضل شی عبدالله رئیس انجمن مسلمانان چینی مالزی گفت: در حال حاضر ما در مساجدی شرکت می کنیم که خطبه ها را به زبان مالزیایی ارائه می کنند، اگرچه خبطه ها یکسان هستند اما برخی از مسلمانان چینی با زبانی به جز زبان مادری خود آشنایی ندارند.
حدود 200 نفر از اعضای انجمن مسلمانان چینی مالزی چین از دیروز جمعه 6 اردیبهشت ماه گردهم جمع شدند تا این موضوع را در میان سایر موضوعات حائز اهمیت برای مسلمانان مورد بحث بررسی بگذارند. این گردهمایی دربرگیرنده سخنرانیهای مختلف و چندین کارگاه است.
حدود 57 هزار مسلمان چینی در مالزی زندگی می کنند، به طور کلی مسلمانان 60 درصد جمعیت 26 میلیونی مالزی را به خود اختصاص داده که بیشتر آنها را بودائیان ، هندوها و مسیحیان تشکیل می دهند.
هفته گذشته عبدالله بداوی از ائمه جمعه خواست از رویکردی آرام و میانه رو برای جذب جوانان مسلمان به مساجد استفاده کند چرا که مساجد نقش مهم اجتماعی برعهده دارند.
فضل گفت: این انجمن اکنون در نظر دارد مسجدی برای مسلمانان چینی در شهر ایپوه بنا کند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS