دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

مطالعه ادیان و سنت‌های جهان در دانشگاه کوئینز

No image
مطالعه ادیان و سنت‌های جهان در دانشگاه کوئینز گروه دین و اندیشه: تا چند دهه گذشته بسیاری اعلام می‌کردند دین به سرعت در تمام ابعاد خود از جهان ناپدید می‌شود اما امروز دین زنده‌تر از گذشته بوده و در مقطع آموزشی مورد توجه بسیاری از دانشجویان و شخصیت‌های آکادمیک قرار دارد.
دانشگاه کوئینز دانشگاه غیر فرقه ای است که در استان اونتاریو، کانادا واقع شده و در نظرسنجی مک کلین یکی از بهترین دانشگاههای کانادا در سال 2007 توصیف شده که از سوی سازمان آموزش عالی تکمیلی در میان 100 دانشگاه برتر بین المللی جای گرفته است. این دانشگاه در سال 1841 به عنوان کالج کوئینز تأسیس و نخستین کلاس‌های آن از سال بعد با 13 دانشجو و دو استاد تشکیل شد.
دپارتمان مطالعات دینی دانشگاه کوئینز کانادا که دارای اعضا و دانشجویانی تحسین شده است، از حضور کارشناسان هندوستان، چین و خاورمیانه سود می برد و با دانشگاه‌های سراسر دنیا ارتباطهای تحقیقاتی برقرار کرده است.
علاوه بر تمرکز قوی این دانشگاه بر ادیان و فرهنگهای بزرگ دنیا، اساتید و دانشجویان همچنین بر چشم انداز معاصر دین در کانادا نیز تمرکز خاصی دارند. این دانشگاه با بودجه و حمایتهای دولتی راههای نفوذ ادیان بر سیاست عمومی کانادا و چگونگی تغییر چشم انداز دینی کانادا را در در سایه جهانی شدن و افزایش موج مهاجرتها مورد بررسی قرار می دهد.
منبع خبر:
خبرگزارى مهر

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS