دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

مطالعه ادیان و سنت‌های جهان در دانشگاه کوئینز

No image
مطالعه ادیان و سنت‌های جهان در دانشگاه کوئینز گروه دین و اندیشه: تا چند دهه گذشته بسیاری اعلام می‌کردند دین به سرعت در تمام ابعاد خود از جهان ناپدید می‌شود اما امروز دین زنده‌تر از گذشته بوده و در مقطع آموزشی مورد توجه بسیاری از دانشجویان و شخصیت‌های آکادمیک قرار دارد.
دانشگاه کوئینز دانشگاه غیر فرقه ای است که در استان اونتاریو، کانادا واقع شده و در نظرسنجی مک کلین یکی از بهترین دانشگاههای کانادا در سال 2007 توصیف شده که از سوی سازمان آموزش عالی تکمیلی در میان 100 دانشگاه برتر بین المللی جای گرفته است. این دانشگاه در سال 1841 به عنوان کالج کوئینز تأسیس و نخستین کلاس‌های آن از سال بعد با 13 دانشجو و دو استاد تشکیل شد.
دپارتمان مطالعات دینی دانشگاه کوئینز کانادا که دارای اعضا و دانشجویانی تحسین شده است، از حضور کارشناسان هندوستان، چین و خاورمیانه سود می برد و با دانشگاه‌های سراسر دنیا ارتباطهای تحقیقاتی برقرار کرده است.
علاوه بر تمرکز قوی این دانشگاه بر ادیان و فرهنگهای بزرگ دنیا، اساتید و دانشجویان همچنین بر چشم انداز معاصر دین در کانادا نیز تمرکز خاصی دارند. این دانشگاه با بودجه و حمایتهای دولتی راههای نفوذ ادیان بر سیاست عمومی کانادا و چگونگی تغییر چشم انداز دینی کانادا را در در سایه جهانی شدن و افزایش موج مهاجرتها مورد بررسی قرار می دهد.
منبع خبر:
خبرگزارى مهر

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS