دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

نرم افزار ویژه امام زمان منتشر شد

No image
نرم افزار ویژه امام زمان منتشر شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، نرم‌افزار بقیه‌الله، ویژه امام زمان(عج) به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منتشر شد. این نرم‌افزار دینی دربردارنده بیش از 5200 دقیقه سخنرانی از حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، آیت‌الله ناصری و حجج الاسلام پناهیان، هاشمی‌نژاد، مستشاری، معمار منتظرین، استاد طاهرزاده و مرحوم کافی است. ارایه بیش از 210 دقیقه فیلم از سخنرانی‌های استاد حسن رحیم پور ازغدی با موضوع مهدویت، 75 آیه و حدیث از ائمه(ع) درباره حضرت ولی‌عصر(عج) همراه با تقسیر آیه‌ها، 257 قطعه متن ادبی از اشعار و دل نوشته‌های دانشجویان درباره آن حضرت و هفده قطعه مولودی، سی قطعه مناجات و نه داستان تشرف به صورت صوتی از مرحوم کافی از دیگر موضوع‌ها و امکانات این نرم‌افزار است. این لوح فشرده با در برداشتن چهل تراکت از سخنان امام زمان(عج) با امکان چاپ، پانزده قطعه دعا (آل یاسین، فرج، ندبه، عهد، زیارت امام در روز جمعه و دیگر دعاها) با امکان نمایش همزمان متن و صوت، متن 81 تشرف از ره یافتگان به محضر حضرت صاحب الزمان(عج) از کتاب کمال الدین، سیصد مقاله در موضوعات مختلف ( انتظار، رجعت، علائم و نشانه‌ها، غرب و مهدویت، مهدویت در ادیان دیگر و دیگر موضوع‌ها) با امکان چاپ، متن 257 پرسش و پاسخ درباره آن حضرت با امکان چاپ، معرفی سایت‌های مهدویت و نوزده تصویر زیبای مذهبی جهت استفاده در پس زمینه کامپیوتر مجموعه‌ای جذاب برای دوستداران مباحث مهدویت فراهم آورده است. ارایه یک ساعت زیبای مذهبی با امکان نمایش اوقات شرعی، پخش اذان و نمایش مناسبت‌های سال جهت استفاده در کامپیوتر به جذابیت این نرم افزار افزوده است. نرم‌افزار بقیه‌الله، ویژه امام زمان(عج) به تازگی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و با همت مؤسسه نرم‌افزاری آرمان تولید و منتشر شده است. منبع خبر: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS