دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

نماینده ولی فقیه در مازندران؛ بانوان طلبه نقش مهمی در ترویج فرهنگ دینی دارند

No image
نماینده ولی فقیه در مازندران؛ بانوان طلبه نقش مهمی در ترویج فرهنگ دینی دارند نماینده ولی فقیه در استان مازندران نقش بانوان طلبه را در جامعه مهم ارزیابی کرد و گفت: ترویج فرهنگ دین مبین اسلام در میان زنان، از نقش‌های اساسی و مؤثر خواهران طلبه در جامعه است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران، پنجم تیرماه، در دیدار با بانوان نمونه استان گفت: بانوان طلبه در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی و دانشگاهی، دستاوردهای خوبی را تاکنون در جامعه بر‌جای گذاشتند.
وی با اشاره به اقدام مهم و سازنده دولت نهم در ترویج احکام و ارزش‌های اسلامی خاطر نشان کرد: خوشبختانه این دولت تاکنون توجه خوبی به توسعه حوزه‌های علمیه، مساجد و مکان‌های مذهبی داشته است‌.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که ارزش چادر باید در جامعه ترویج شود، تصریح کرد: اگر چادر، نماد عفاف و حجاب زنان محسوب و معرفی شود، آن‌گاه مفهوم اصلی جامعه اسلامی نمایان می شود.
آیت الله طبرسی با مهم ارزیابی کردن نقش و جایگاه زن در دین مبین اسلام ابراز داشت: متأسفانه در دنیای غرب، زنان به اسم آزادی، مورد سوء استفاده قرار می گیرند.
نماینده ولی فقیه در مازندران برخی ذهینت‌ها در خصوص زن را خرافه و تحریف دانست و افزود: زن در دین مبین اسلام از منزلت وکرامت خاصی برخوردار است.
وی همچنین به برخی تفکرات نا‌صحیح در زمان جاهلیت و قبل از اسلام اشاره و تأکید کرد: پیامبر اسلام ذهنیت نا‌مناسبی که در خصوص زن در میان جامعه بود را از بین برد.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که زنان جامعه اسلامی باید حضرت فاطمه(س) را الگو و راهنمای خود قرار دهند، اظهار داشت: بخشی از فرهنگ‌سازی‌ها، وظیفه زنان است که باید با الگو پذیری از ائمه اطهار(ع) فرهنگ اصیل اسلامی را در جامعه ترویج کنند.
منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS