دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

هیئتهای مذهبی باید داعیه دار اسلام ناب باشند

No image
هیئتهای مذهبی باید داعیه دار اسلام ناب باشند رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: هیئتهای مذهبی در کشور باید داعیه دار اسلام ناب باشند.
به گزارش خبرنگار مهر در قم، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی صبح پنج شنبه در همایش مداحان سراسر کشور گفت : هیئتهای ما باید محک و معیار داشته باشند و این امر مستلزم فعالیت، تلاش و برنامه ریزی است.
وی افزود : برنامه ریزیهای هیئتها باید به گونه ای باشد که به نماز اول وقت به صورت جماعت، قرائت قرآن، بیان اخلاق و احکام و معارف اهمیت داده و آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه هیئتهای مذهبی باید داعیه دار اسلام ناب باشند، تصریح کرد : هیئتها باید با بدعتها و خرافات مبارزه کرده و با عقلانیت اسلام ناب را گسترش دهند.
وی با اشاره به اهمیت دادن به نماز اول وقت گفت : تمامی هیئتها در ایام عزاداری باید همه کارها را تعطیل کرده و به اقامه نماز اول وقت بپردازند.
حجت الاسلام خاموشی افزود : هیئتها باید انگیزه قرائت قرآن را در جوانان زنده کرده و پیوند مردم با مساجد و شعائر اسلامی را تقویت کنند.
وی خطاب به واعظان و سخنرانان گفت : مداحان و سخنرانان نیز باید توجه داشته باشند معارف اخلاقی، احکام و تاریخ اسلام را بیان کنند و از بیان احادیث فاقد اعتبار اجتناب ورزند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS