دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

مردم از دولت انتظار صاحبخانه شدن نداشته باشند

No image
مردم از دولت انتظار صاحبخانه شدن نداشته باشند وی افزود: دولت باید تصدی گری خود را بر اساس اصل 44 قانون اساسی در همه حوزه ها کاهش دهد و در بخش مسکن نیز باید از طریق توسعه ساخت و ساز مسکن بیشتری در اختیار متقاضیان قرار دهد.
وزیر مسکن از زمین ، سرمایه ، مصالح ، نیروی کار و تکنولوژی ساخت به عنوان 5 عامل تشکیل دهنده مسکن یاد کرد و گفت: وزارت مسکن در راستای وظیفه حمایتی خود برنامه ریزی کرده تا از این پس زمین ها به جای فروش، اجاره داده شوند و از این طریق قیمت زمین از قیمت کلی مسکن برای اقشار کم درآمد کسر می شود.
سعیدی کیا تصریح کرد: بر اساس این تصمیم ، ،کسانی که در بخش خصوصی مسکن تولید می کنند و این مسکن ها را در اختیار اقشار کم درآمد قرار می دهند، به دلیل آن که قیمت مسکن در نمای کلی کاهش یافته است ، سالانه اجاره مختصری بابت مسکن به دولت پرداخت می کند.
وی در خصوص عامل سرمایه نیز توضیح داد: در حوزه ساخت و ساز آماده سازی زمین و ایجاد ساختمان دو امر مهم هستند که اقشار کم در آمد برای اجرای این عملیات ها سرمایه کافی ندارند و دولت مقرر کرد برای آماده سازی زمین 50 درصد هزینه را به صورت وام پرداخت کند که در حال حاضر مبلغ ده میلیون ریال می شود .
وزیر مسکن افزود: در بخش ساخت وساز نیز هنگامی که مرحله پی ریزی انجام شد و 20 تا 30 درصد کار پیش رفت، 14 میلیون تومان به طور طبیعی پرداخت می شود که در این زمینه پرداخت 10 هزار میلیارد تومان وام مصوب شده است.
سعیدی کیا در خصوص نیروی کار نیز توضیح داد: در حوزه نیروی کار برای احداث یک ساختمان به مهندس و محاسب و ناظر و معمار نیاز داریم و باید نظارت خوبی بر روی فعالیتهای آنها انجام شود اما در حال حاضر با کمبود کارگر فنی ماهر مواجه هستیم .
وی افزود: وزارت کار از طریق سازمان فنی و حرفه ای سالانه حدود 50 هزار کارگر فنی ساختمانی را آموزش می دهد و دولت مقرر کرد با پرداخت یارانه حدود 50 هزار نیروی کار دیگر دراین زمینه آموزش داده شوند و بعد از دو سال هیچ کارگری فاقد کارت مهارت در بخش مسکن به کار گرفته نخواهد شد.
سعیدی کیا درادامه این گفتگو به موضوع فناوری و روش ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ، بر لزوم ساخت و ساز صنعتی و عبور از روش های سنتی در این حوزه تاکید شده اما دولت نباید از خارج برای این مسئله تکنولوژی وارد کند ، بلکه شرکت های فعال باید وارد کننده این تکنولوژی ها باشد و دولت به وظایف خود در زمینه پرداخت وام و یارانه و کمک به تسهیل واردات عمل نماید.
وزیر مسکن بر این نکته تاکید کرد که بر اساس قانون، آنچه اعلام شده مربوط به کلانشهرها نمی شود و مردم و سرمایه گذاران در حوزه مسکن باید به شهرهای جدید و شهرک های حومه کلانشهرها بیندیشند.
وی خاطر نشان کرد: به زودی تفاهمنامه های شهر جدید پرند واگذار خواهد شد.
خبرنگاری از وزیر مسکن سئوال کرد آیا کسانی که از بانک مسکن وام 18 میلیون تومانی دریافت می کنند ، می توانند از این مسیر صاحب خانه شوند و سعیدی کیا پاسخ داد پرداخت وام 18 میلیون تومانی فرآیندی است که از قدیم وجود داشته و افراد بر اساس سپرده گذاری در بانک مسکن وام دریافت می کنند اما اینکه می توان با 18 میلیون تومان صاحب خانه شد یا نه ، به خود گیرندگان وام مربوط می شود.
او در پایان بر این نکته نیز تاکید کرد: اگر کسانی که به منظور دریافت وام 18 میلیون تومانی در بانک مسکن سرمایه گذاری کردند ولی اکنون با این مبلغ نمی توانند برای خود مسکن تهیه کرده و مشکل بی مسکنی را حل کنند می توانند این معضل را از طریق راه حلی که وزارت مسکن طراحی کرده حل نمایند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS