دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی سبحانی؛ مسیحیان نماد بشر دوستی آیین مسیح را به منصه ظهور برسانند

No image
آیت الله العظمی سبحانی؛ مسیحیان نماد بشر دوستی آیین مسیح را به منصه ظهور برسانند
آیت‌الله العظمی سبحانی در پیامی تصریح کرد: نوعی توافق میان رژیم صهیونیستی و برخی دولت‌های مجاور انجام شده است و دست صهیونیست‌ها را در کشتار ملت مظلوم فلسطین در غزه باز گذاشته است.
 
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز خبر حوزه، متن این پیام به این شرح است:
«سال میلادی 2009 در حالی آغاز شد که حمام خون در غزه به راه افتاد و نسل‌کشی و بی‌رحمی به زنان و کودکان و تخریب تاسیسات حیاتی مردم غزه به دست نیروهای رژیم غاصب صهیونیستی، همچنان ادامه دارد و دولت‌های عربی و اسلامی همچنان تماشاگر این جنایات بوده و حمایت‌های آنان از حد لفظ تجاوز نکرده و نمی‌کند.
قرائن، حاکی از آن است که نوعی توافق میان رژیم صهیونیستی و برخی دولت‌های مجاور، انجام شده و دست صهیونیست‌ها را در کشتار ملت مظلوم فلسطین در غزه باز گذاشته است تا آنجا که اجازه نمی‌دهند کمک‌های بشر دوستانه به آسانی وارد غزه شود و محاصره‌شدگان را از گرسنگی و بی‌دارویی در حد امکان نجات بخشد.
این جنایات، در پایان سال 2008، درست تکرار همان سناریوی قتل عام مسلمانان فلسطینی در «دیریاسین» در سال 1948 است که با یک قتل‌عام بیرحمانه، 900 تن از زنان و کودکان را به خاک و خون کشیدند و اجساد آن‌ها را زیر تانک‌ها له کردند متاسفانه مرور زمان این نوع جنایات هولناک را به فراموشی سپرد.
در هیچ یک از شرایع آسمانی و هیچ مکتب بشری این نوع حملات بی‌حد و مرز، مجاز شمرده نشده بلکه قوانین نظامی شرایع آسمانی، این نوع عملیات جنایتکارانه را زشت و ناروا می‌شمارد.
امروز هر چند این رژیم غاصب، سرمست قدرت و روحیه آدم‌کشی است اما بداند که ستاره اقبال آن در حال افول است.
وظیفه اسلامی و اخلاقی همه کشورهای اسلامی بلکه پیروان شرایع آسمانی این است که در برابر این جنایات بایستند و از هر نوع کمک به این ملت زجر دیده خودداری نکنند، همچنان که وظیفه سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری و کلیه تشکل‌های انسان دوستانه آن است که از قدرت خود، در خاموش کردن این آتش و مرهم نهادن بر زخم هزاران مجروح استفاده کنند.
روحیه بشر دوستی ایجاب می‌کند که مسیحیان جهان که خود را پیرو «مسیح بشردوست» معرفی می‌کنند، شادی‌های خود را با ملت زجر دیده غزه تقسیم کنند، بلکه به جای شادمانی، اقدام عملی کنند و نماد بشر دوستی آیین مسیح را به منصه ظهور برسانند.»
آیت‌الله العظمی سبحانی همچنین در دیدار اعضای جامعه اسلامی مهندسین در قم گفت: اگر کسی بخواهد افکار خود را مطرح کند و مسایل اسلام و ولایت فقیه را نادیده بگیرد در واقع از اسلام و انقلاب دور شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز خبر حوزه، وی در این دیدار افزود: کسانی که به نظام اسلامی خدمت می‌کنند، باید تحت هر عنوانی دست به دست یکدیگر داده و وحدت را حفظ کنند تا اهداف حضرت امام (ره) از شکل‌گیری نظام اسلامی در جامعه عملی شود.
وی با اشاره به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در غزه، حوادث اخیر را برای جهان اسلام امتحان الهی دانست و خاطرنشان کرد: حمایت مقام معظم رهبری، مسوولان و مردم ایران از مظلومان عالم ستودنی است.
این مرجع تقلید اظهار کرد: در مقابل منطق زورگویی باید زور باشد وگرنه با نصیحت، دوستی، سفارش یا آتش‌بس کار به جایی نخواهد رسید.
وی تصریح کرد: رژیم غاصب صهیونیستی مانند سراب ظهور کرده و خود را نشان می‌دهد و به‌زودی خاموش شده و از بین خواهد رفت.
سبحانی، جنایت علیه مردم غزه را در تاریخ کم‌نظیر بیان کرد و افزود: این جنایات برای مسلمانان بسیار دردآور است و باید همه، ید واحده در مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی باشند.
وی ادامه داد: قرآن مجید مومنان را به برادری سفارش کرده اما آثار آن هرگز در کشورهای اسلامی دیده نمی‌شود.
سبحانی گفت: در نهایت اسلام و حق، پیروز است و نباید فکر کنیم جمعیتی که مانند یک موج و سراب برخاسته است، دوام خواهد داشت.
 
 
منبع:  www.isna.ir
 
 

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
صفات خداوند

صفات خداوند

Powered by TayaCMS