دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آموزه‌های دینی اسلام در مدارس آلمان تدریس می‌شوند

No image
آموزه‌های دینی اسلام در مدارس آلمان تدریس می‌شوند طی کنفرانس رسمی اسلام در آلمان که برای سومین بار تشکیل جلسه داد، تدریس دین اسلام در مدارس آلمان مورد موافقت قرار گرفت .
در کنفرانس رسمی اسلام آلمان که مورد حمایت دولت است تأیید شد به منظور بهبود فرآیند ادغام 4/3 میلیون مسلمان آلمان آموزه های دینی اسلام باید در مدارس این کشور تدریس شوند. ولفگانگ شویبله وزیر کشور آلمان اظهار داشت: این ایده به منظور ممانعت از ثبت نام کودکان در کلاسهای دینی غیر رسمی مطرح شده تا آموزگارانی که فاقد صلاحیت لازم هستند بر افکار کودکان تأثیرات مخرب نگذارند.
بکیر البوغا سخنگوی مسلمانان گفت: تدریس اسلام در مدارس آلمان تحقق امری است که والدین کودکان مدتهاست در آرزوی آن بودند.
وی از این امر ابراز مسرت کرد و افزود: ازسال 1980 مسلمانها خواستار کلاسهای دینی اسلام بودند و اکنون این امر با حمایت وزیر کشور میسر می شود.
مسئله کمبود آموزگاران دارای صلاحیت باعث شد تحقق این آرزو طولانی شود اما نتیجه آن وارد شدن مبحث اسلام به برنامه درسی آلمان است که به زبان آلمانی تدریس می شود.
منبع: مهرنیوز

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

بسته فرهنگی امام مهدی تولید شد

بسته فرهنگی امام مهدی تولید شد

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این بسته فرهنگی شامل 5 پوستر تزئینی با طرح هایی از اشعاری درباره حضرت مهدی (عج) از قیصر امین پور، دعای فرج و دعای نیمه شعبان است.
ترجمه «خلاصه تعالیم اسلام» نوشته علامه طباطبایی به ایتالیایی

ترجمه «خلاصه تعالیم اسلام» نوشته علامه طباطبایی به ایتالیایی

خبرگزاری فارس: کتاب «خلاصه تعالیم اسلام» اثر علامه محمدحسین طباطبائی به تازگی توسط انتشارات بین‌ا‌‌لمللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان ایتالیایی ترجمه و منتشر شد.
ارائه 94 مقاله از دانشگاه تبریز در 23 کشور جهان

ارائه 94 مقاله از دانشگاه تبریز در 23 کشور جهان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: طی 9 ماهه نخست امسال 94 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز با حضور در مجامع علمی 23 کشور اروپایی و آسیایی آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی خود را ارائه کردند.
حضور بانوان طلبه در جشنواره پژوهشی علامه حلی

حضور بانوان طلبه در جشنواره پژوهشی علامه حلی

به گزارش خبرگزاری رسا، به نقل از روابط عمومی جشنواره علامه حلی(ره)، حجت الاسلام زارعی، مدیر اداره امور پژوهشی طلاب حوزه علمیه قم و دبیر جشنواره علامه حلی در نشستی با مدیران اداره ساماندهی تحقیقات حوزه علمیه خواهران گفت
پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

همایش بین‌‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت که از روز پنجشنبه 13 دی ماه درطرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌بود، شب به کار خود پایان‌داد.
Powered by TayaCMS