دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله امینی؛ با افزایش امکانات مادی زمینه حضور جوانان را در مساجد فراهم آورید

No image
آیت الله امینی؛ با افزایش امکانات مادی زمینه حضور جوانان را در مساجد فراهم آورید آیت الله امینی در گردهمایی ائمه جماعات استان قم گفت: ائمه جماعات در بهبود وضعیت مساجد شهر و کشور مسؤولیت دارند و در صورت کوتاهی باید در قیامت پاسخگو باشند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله امینی، امام جمعه موقت قم، 26 تیرماه، در گردهمایی ائمه جماعات استان قم، با اشاره به فضایل شخصیتی امیرالمؤمنین علی(ع) خاطر نشان کرد: مولای متقیان علی(ع) شخصیتی بی‌نظیر در طول تاریخ و مورد احترام همه آزادی خواهان و عدالت‌جویان عالم است.
وی در ادامه با اشاره به شخصیت جامع این امام همام اظهار داشت: شیعیان می‌توانند در همه ابعاد مختلف زندگی، از آن حضرت الگو گرفته و رفتار ایشان را در زندگی خود به‌کار گیرند.
آیت الله امینی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ائمه جماعات باید افزون بر اقامه نماز در مساجد، در اندیشه تقویت روح و انسان سازی مأمومان خود باشند.
وی در ادامه با انتقاد از وضع کنونی جوانان در جامعه تأکید کرد: ائمه جماعات باید با پاسخگویی به نیازهای فرهنگی و اعتقادی جوانان، مبانی دینی را در جامعه رشد و تعالی دهند.
امام جمعه موقت قم با بیان این که مسجد یکی از نهادهای جذب جوانان به سوی معنویت است، خاطر نشان کرد: مسؤولان باید با فراهم آوردن امکانات مادی در مساجد، حضور پرشور مردم و نسل جوان و نوجوان را در این نهاد مقدس فراهم کنند.
آیت الله امینی در پایان خواستار تشکیل کتابخانه‌های فعال در مساجد شد و گفت: ائمه جماعات در بهبود وضعیت مساجد شهر و کشور مسؤولیت دارند و در صورت کوتاهی باید در قیامت پاسخگو باشند.

منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

حضور بانوان طلبه در جشنواره پژوهشی علامه حلی

حضور بانوان طلبه در جشنواره پژوهشی علامه حلی

به گزارش خبرگزاری رسا، به نقل از روابط عمومی جشنواره علامه حلی(ره)، حجت الاسلام زارعی، مدیر اداره امور پژوهشی طلاب حوزه علمیه قم و دبیر جشنواره علامه حلی در نشستی با مدیران اداره ساماندهی تحقیقات حوزه علمیه خواهران گفت
پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

همایش بین‌‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت که از روز پنجشنبه 13 دی ماه درطرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌بود، شب به کار خود پایان‌داد.
برای ترویج فرهنگ اهل بیت باید گام های اساسی برداشت

برای ترویج فرهنگ اهل بیت باید گام های اساسی برداشت

برای ترویج فرهنگ اهل بیت باید گام های اساسی برداشت
دیدار ‌اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری با مراجع

دیدار ‌اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری با مراجع

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با هدف تشریح برنامه‌ها و عملکرد نیروی انتظامی در طرح ارتقای امنیت اجتماعی و بهره گیری از راهکارهای عملی در این باره، ‌صبح امروز، 23 آبان‌ماه، با تعدادی از مراجع تقلید و علما در قم دیدار کرد.
Powered by TayaCMS