دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله مجتهد شبستری؛ انس با قرآن مایه سعادت دنیا و آخرت است

No image
آیت الله مجتهد شبستری؛ انس با قرآن مایه سعادت دنیا و آخرت است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: قرآن کریم، جامع‌ترین و کامل‌ترین برنامه زندگی است که انس با آن مایه سعادت دنیا و آخرت است.
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، امام جمعه تبریز، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، که به مناسبت برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در این شهر صورت گرفت، اظهار داشت: قرآن کریم، جامع‌ترین و کامل‌ترین برنامه زندگی است که انس با آن مایه سعادت دنیا و آخرت است.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی افزود: انس با قرآن مقدمه عمل به دستورات الهی است؛ از این رو تدبر در آیات الهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری با تشریح آثار مادی و معنوی توجه به قرآن در جامعه ابراز داشت: اگر احکام و مبانی متعالی آیات الهی به صورت صحیح و کامل در جامعه پیاده شود، شاهد تحولات چشمگیری خواهیم بود و در این‌ صورت، مشکلات اجتماعی و ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه اسلامی مفهوم‌ نخواهد داشت.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه توجه و تدبر مسلمانان به‌خصوص شیعیان را در آیات قرآن کریم خواستار شد و تأکید کرد: باید قرآن را محدود به مجلس عزا و عروسی نکنیم؛ چون در شأن آیات‌الهی نیست، که این موضوع نشانگر اهمال‌کاری در گذشته است که باید جبران شود.
وی برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در تبریز را به فال نیک گرفت و بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه، همزمان با ماه نزول قرآن رویدادی مبارک برای استان و تبریز است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه سبب شور و نشاط معنوی در تبریز خواهد شد.
امام جمعه تبریز از مردم متدین استان خواست تا با حضور در این نمایشگاه، از فرصتی که برای آشنایی بیشتر با آخرین آثار نشر مکتوب و الکترونیک قرآنی فراهم آمده، نهایت استفاده را ببرند.
وی در ادامه با تأکید بر نگاه کارشناسی بر نکات ضعف و قوت نمایشگاه قرآن کریم تبریز گفت: خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهتمام ویِژه‌ای بر انتشار کتاب‌ها و آثار الکترونیک قرآنی دارد؛ اما باید توجه داشت که اگر آثار پاسخگوی شبهات و نیاز امروز جوانان باشند، موفق خواهند بود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر استفاده از فضای مجازی برای گسترش معارف قرآنی تأکید کرد و افزود: نباید از بهره‌مندی از امکانات روز برای ترویج فرهنگ قرآنی و نبوی و همچنین شناساندن چهره واقعی اسلام به جهانیان غافل بود.
امام جمعه تبریز ادامه داد: البته در سال‌های پیش گام‌های خوب و مؤثری در این زمینه برداشته شد، ولی دولت نیز باید حامی مؤسسات فعال قرآنی باشد.
آیت‌الله شبستری تصریح کرد: امیدوارم این نمایشگاه در سال‌های آینده در گستره بین‌المللی و با حضور ناشران و مؤسسات قرآنی سراسر جهان برگزار شود.
 
 

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

حضور بانوان طلبه در جشنواره پژوهشی علامه حلی

حضور بانوان طلبه در جشنواره پژوهشی علامه حلی

به گزارش خبرگزاری رسا، به نقل از روابط عمومی جشنواره علامه حلی(ره)، حجت الاسلام زارعی، مدیر اداره امور پژوهشی طلاب حوزه علمیه قم و دبیر جشنواره علامه حلی در نشستی با مدیران اداره ساماندهی تحقیقات حوزه علمیه خواهران گفت
پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

همایش بین‌‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت که از روز پنجشنبه 13 دی ماه درطرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌بود، شب به کار خود پایان‌داد.
برای ترویج فرهنگ اهل بیت باید گام های اساسی برداشت

برای ترویج فرهنگ اهل بیت باید گام های اساسی برداشت

برای ترویج فرهنگ اهل بیت باید گام های اساسی برداشت
دیدار ‌اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری با مراجع

دیدار ‌اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری با مراجع

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با هدف تشریح برنامه‌ها و عملکرد نیروی انتظامی در طرح ارتقای امنیت اجتماعی و بهره گیری از راهکارهای عملی در این باره، ‌صبح امروز، 23 آبان‌ماه، با تعدادی از مراجع تقلید و علما در قم دیدار کرد.
Powered by TayaCMS