دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی مکارم شیرازی؛ امضای قرارداد امنیتی آمریکا در عراق پذیرش سند بردگی مردم این کشور .است

No image
آیت الله العظمی مکارم شیرازی؛ امضای قرارداد امنیتی آمریکا در عراق پذیرش سند بردگی مردم این کشور .است حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی نسبت به پیامدهای امضای قرار داد امنیتی با نیروهای اشغالگر در عراق هشدار داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید، امروز در آغاز درس خارج خود با اشاره به پیروزی حزب‌الله لبنان در وقایع اخیر این کشور گفت: خوشبختانه گروه‌های مختلف در لبنان دست به دست هم دادند و بار دیگر پیروزی دیگری برای کشور خود رقم زدند.
وی این پیروزی را نتیجه وحدت گروه‌های لبنانی و مقاومت در برابر غرب خواند و اظهار داشت: با این که غرب به دنبال اختلاف‌افکنی و راه انداختن جنگ داخلی در لبنان بود، ولی مردم این کشور با اتحاد و مقاومت به پیروزی رسیدند.
این مرجع تقلید نقش حزب الله لبنان را در این پیروزی بسیار مهم دانست و افزود: با توجه به همه مشکلاتی که در لبنان وجود داشت، حزب الله به خوبی نقش آفرینی کرد، به گونه‌ای که هرگز نباید این امر مهم را فراموش کرد.
وی با اشاره به پیشنهاد نیروهای اشغالگر مبنی بر امضای قرار داد امنیتی در عراق تصریح کرد: مردم عراق باید بدانند اگر این قرارداد با آمریکا بسته شود، ملت عراق برای همیشه اسیر و برده غربی‌ها خواهند بود.
این مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم تاکید کرد: مردم عراق باید از مردم لبنان الگو بگیرند که چگونه با وجود گروه‌های مختلف در این کشور، با مقاومت و اتحاد توانستند به پیروزی برسند و این نسخه مهمی است که ملت عراق می‌تواند آن را به کار بندند.
وی ادامه داد: با امضای این قرار داد مردم این کشور هرگز رنگ امنیت و بوی آرامش را نخواهند دید. این نقشه‌ای است که آمریکا و اسراییل در لبنان به دنبال آن بود و با شکست در لبنان، هم اکنون در پی اجرایی کردن آن در عراق هستند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطر نشان کرد: علما و دولت‌مردان عراق باید از تجربه مردم لبنان الگو بگیرند و آن را در کشور خود عملی کنند و هرگز تن به این ذلت ندهند.
منبع: خبر گزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS