دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی مکارم شیرازی؛ امضای قرارداد امنیتی آمریکا در عراق پذیرش سند بردگی مردم این کشور .است

No image
آیت الله العظمی مکارم شیرازی؛ امضای قرارداد امنیتی آمریکا در عراق پذیرش سند بردگی مردم این کشور .است حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی نسبت به پیامدهای امضای قرار داد امنیتی با نیروهای اشغالگر در عراق هشدار داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید، امروز در آغاز درس خارج خود با اشاره به پیروزی حزب‌الله لبنان در وقایع اخیر این کشور گفت: خوشبختانه گروه‌های مختلف در لبنان دست به دست هم دادند و بار دیگر پیروزی دیگری برای کشور خود رقم زدند.
وی این پیروزی را نتیجه وحدت گروه‌های لبنانی و مقاومت در برابر غرب خواند و اظهار داشت: با این که غرب به دنبال اختلاف‌افکنی و راه انداختن جنگ داخلی در لبنان بود، ولی مردم این کشور با اتحاد و مقاومت به پیروزی رسیدند.
این مرجع تقلید نقش حزب الله لبنان را در این پیروزی بسیار مهم دانست و افزود: با توجه به همه مشکلاتی که در لبنان وجود داشت، حزب الله به خوبی نقش آفرینی کرد، به گونه‌ای که هرگز نباید این امر مهم را فراموش کرد.
وی با اشاره به پیشنهاد نیروهای اشغالگر مبنی بر امضای قرار داد امنیتی در عراق تصریح کرد: مردم عراق باید بدانند اگر این قرارداد با آمریکا بسته شود، ملت عراق برای همیشه اسیر و برده غربی‌ها خواهند بود.
این مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم تاکید کرد: مردم عراق باید از مردم لبنان الگو بگیرند که چگونه با وجود گروه‌های مختلف در این کشور، با مقاومت و اتحاد توانستند به پیروزی برسند و این نسخه مهمی است که ملت عراق می‌تواند آن را به کار بندند.
وی ادامه داد: با امضای این قرار داد مردم این کشور هرگز رنگ امنیت و بوی آرامش را نخواهند دید. این نقشه‌ای است که آمریکا و اسراییل در لبنان به دنبال آن بود و با شکست در لبنان، هم اکنون در پی اجرایی کردن آن در عراق هستند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطر نشان کرد: علما و دولت‌مردان عراق باید از تجربه مردم لبنان الگو بگیرند و آن را در کشور خود عملی کنند و هرگز تن به این ذلت ندهند.
منبع: خبر گزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

همایش بین‌‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت که از روز پنجشنبه 13 دی ماه درطرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌بود، شب به کار خود پایان‌داد.
No image

فلسطین؛ 60 سال پس از نکبت

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS