دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی نوری همدانی؛ تنها راه مقابله با هجمه دشمنان وحدت و بهره‌گیری از علما است

No image
آیت الله العظمی نوری همدانی؛ تنها راه مقابله با هجمه دشمنان وحدت و بهره‌گیری از علما است آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به این‌که حضرت زهرا(س) با شناخت وظیفه دینی و مذهبی خود در دفاع از امام زمان خویش از جان شریفشان مایه گذاشتند، وظیفه مسلمانان را الگو گرفتن از حرکت و دفاع از حقوق تضییع شده ایشان دانست.
به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا و فرهنگیان استان سمنان با محکوم کردن زیر سوال بردن اصل شهادت حضرت فاطمه(س)، گفت: موظف هستیم در جاهایی که به اعتقاداتمان توهین می‌شود با دلیل و برهان دفاع کنیم.
وی با بیان این‌که اهل تسنن معتقد هستند که حضرت رسول (ص) بعد از وفاتشان جانشینی برای خود تعیین نکردند، خاطرنشان کرد: ما معتقد هستیم که سرنوشت بشر برای خداوند بسیار مهم بوده و رسالت پیامبر (ص)هم جهت هدایت امت بوده است.
نوری همدانی ادامه داد: خداوندی که بهتر از همه به شایستگی‌های بنده‌های خود آشناست بهترین آنها را به عنوان امام بعد از پیامبر (ص)تعیین کرده است تا سبب اتصال رابطه بندگان با خدا باشند.
این استاد حوزه با تاکید بر مضمون خطبه شقشقیه، عنوان کرد: حضرت علی(ع) در قبال غصب شدن خلافت از ایشان از لفظ خار در چشم و استخوان در گلو استفاده فرموده و دلیل سکوتشان را حفظ اسلام و مسلمین عنوان کردند.
وی روایت از 28 کتاب سنی در جلد هفتم الغدیر توسط علامه امینی را دلیل بر صحت خطبه مذکور دانست.
نوری همدانی در پایان نسبت به هجوم بیگانگان به کشور در ابعاد مختلف هشدار داد و گفت: تنها راه مقابله با هجمه دشمنان وحدت و بهره گیری و حمایت از علما است.
منبع: خبرگزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS