دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

ابراز تأسف آیت‌الله مکارم از بی‌توجهی به قرآن

No image
ابراز تأسف آیت‌الله مکارم از بی‌توجهی به قرآن آیت‌الله مکارم شیرازی با ابراز تأسف از اینکه قرآن در برخی کشورهای اسلامی مورد بی‌توجهی قرار گرفته، نسبت به سبقت گرفتن غیرمسلمانان در عمل به قرآن هشدار داد. این مرجع تقلید در دیدار جمعی از اساتید مجمع قرآن کریم بصره عراق، بر محوریت قرآن و لزوم توجه مسلمانان به آموزه‌ها و عمل به معارف بلند آن تأکید کرد. وی با استناد به سخنان حضرت امیر(ع) در نهج‌البلاغه تصریح کرد: کسی که در محضر قرآن است و به آن عمل می‌کند، بی‌نیاز از هر چیزی است و کسی که به قرآن عمل نمی‌کند، فقیر است، هر چند مالک همه چیز باشد. این مرجع تقلید افزود: اگر کسی هم‌نشین قرآن باشد و به تحصیل، تعمق، تفکر و قرائت بپردازد، موجب هدایت او شده و از جهل و نادانی رهایی می‌یابد، زیرا قرآن چشمه‌های علم است و قلب به برکت آن حیات جدید می یابد. آیت‌الله مکارم شیرازی با استناد به حدیث ثقلین به اهتمام فراگیری آموزه‌های قرآنی و نشر آن در جامعه تأکید کرد و گفت: عمل به قرآن سبب گشایش مشکلات و رفع نیازهای مادی و معنوی می‌شود.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

همایش بین‌‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت که از روز پنجشنبه 13 دی ماه درطرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌بود، شب به کار خود پایان‌داد.
No image

فلسطین؛ 60 سال پس از نکبت

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS