دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

ارتقاء جایگاه اسلام؛ دستاورد سال 2007 برای مسلمانان روسیه

No image
ارتقاء جایگاه اسلام؛ دستاورد سال 2007 برای مسلمانان روسیه مسلمانان و روحانیون روسیه سال 2007 را سالی موفقیت آمیز ارزیابی کرده و مهمترین دستاورد آن را احیای زندگی صلح آمیز در چچن، ساخت مساجد و علاقه فزاینده به اسلام دانستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نووستی، شیخ راویل عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه گفت: در سال جاری شورای مفتیان روسیه چند پروژه برنامه ریزی شده را اجرا کرد که در آن میان می توان به بازدید مفتی ها با مأموریت صلح از مناطق شمال قفقاز، اولین دیدار رسمی مسلمانان روسیه از چین و ساخت مسجد جامع در مسکواشاره کرد.
البیر کارگانوف معاون اول رئیس اداره مرکزی دینی مسلمانان، رویداد قابل توجه در سال 2007 را احداث مساجد در مناطق روسیه و افزایش فعالیت سیاسی مسلمانان در روسیه نامید.
کارگانوف گفت: مسلمانان در سالی که گذشت خود را بعنوان شهروندان آگاه میهن نشان دادند.
اسماعیل بردیف رئیس مرکز هماهنگی مسلمانان شمال نیز یادآور شد: سال 2007 سالی موفقیت آمیز بود، امسال جامعه روسیه به نیروی خود برای ایجاد دولتی مقتدر و با ثبات باور کرد.
وی دستاورد اصلی امسال را ایجاد زندگی صلح آمیز در شمال قفقاز دانست و گفت: در برابر چشمان ما جمهوری چچن از روی ویرانه ها بازسازی شد. مدارس، بیمارستان ها و حرم های ادیان رایج ساخته می شوند و این پیروزی مشترک ما است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

همایش بین‌‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت که از روز پنجشنبه 13 دی ماه درطرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌بود، شب به کار خود پایان‌داد.
No image

فلسطین؛ 60 سال پس از نکبت

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS