دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

اعزام هزار مبلغ غیر ایرانی به پنجاه کشور جهان

No image
اعزام هزار مبلغ غیر ایرانی به پنجاه کشور جهان مدیر مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از اعزام هزار طلبه غیر ایرانی برای تبلیغ معارف دینی به پنجاه کشور جهان خبر داد.
حجت الاسلام حمید محمدی، مدیر مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت: همزمان با آغاز تعطیلات تابستانی و فصل تبلیغ تابستانی، حدود هزار نفر از طلاب غیر ایرانی به بیش از پنجاه کشور جهان، جهت تبلیغ معارف دینی اعزام می شوند.
وی در ادامه اظهار داشت: اعزام مبلغان غیر ایرانی از دو هفته گذشته آغاز شده و تا یک هفته دیگر ادامه دارد که مبلغان به کشورهای آذربایجان، ترکیه، غنا، نیجریه، هند، پاکستان، افغانستان، اندونزی، مالزی، تایلند، چین، قزاقستان، تاجیکستان و دیگر کشورهای جهان، اعزام خواهند شد.
حجت الاسلام محمدی، تبیین مفاهیم دینی، ایجاد احساس تعلّق معنوی و تعمیق بینش نسبت به مکتب اهل بیت(ع) و توسعه اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) در میان ملت‌های جهان را برنامه‌های مبلغان خواند و تصریح کرد: طلاب در این مدت به تبلیغ مسائل دینی، احکام، عقاید، ترویج و تبلیغ بین مذاهب و ایجاد وحدت می پردازند.
وی داشتن حداقل مدرک سطح دو حوزه را از شرایط اعزام مبلغان به خارج از کشور دانست و بیان داشت: اعزام براساس نیازسنجی در کشورها صورت می‌گیرد که با توجه به نیاز کشورها، شرایط اعزام نیز تغییر می‌کند، همچنین در برخی کشورها باید طلاب دارای مدرک سطح سه و چهار به بالا باشند.
مدیر مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به این‌که این گونه نشست‌ها بیشتر از بیست سال است که برگزار می شود، یادآور شد: تداوم تربیت مبلغ و اعزام به صورت گسترده و تقویت غنای علمی از برنامه‌‌های آینده است.
وی در پایان افزود: ما تلاش می‌کنیم، محدوده فعالیت علمی خود را در ابعاد جغرافیایی گسترش دهیم و افزون بر غنای محتوایی، گستره بیشتری را زیر پوشش قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS