دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

اعلام انزجار یک مقام رسمی اتحادیه اروپا از فیلم "فتنه"

No image
اعلام انزجار یک مقام رسمی اتحادیه اروپا از فیلم "فتنه" اعلام انزجار یک مقام رسمی اتحادیه اروپا از فیلم "فتنه".
بین الملل: یکی از مقامات رسمی اتحادیه اروپا در سفر رسمی خود از قطر، طی سخنانی وجود هرگونه ارتباط میان اسلام و تروریسم را به شدت نفی کرد.
به گزارش خبرگزاری شبستان، هانس گرت پاترینگ، یکی از مقامات رسمی اتحادیه اروپا در سفر رسمی خود به دوحه قطر گفت: پارلمان اروپا گسترش بیانیه ها، عکس ها و هرگونه تبلیغات ضد اسلامی را به شدت محکوم می کند.
وی با اشاره به فیلم ضد اسلامی و جنجال برانگیز "فتنه" افزود: من انزجار و مخالفت خود از این فیلم ر و همچنین کاریکاتورهای موهن نسبت به پیامبر(ص) اعلام می کنم.
این مقام رسمی اتحادیه اروپا ادامه داد: آزادی بیان و مطبوعات در اروپا امری اجتناب ناپذیر است، اما از سوی دیگر رسانه ها باید با در نظر گرفتن عواقب آنچه درباره فرهنگ ها و مذاهب دیگر در اختیار عموم قرار می دهند از زیر بار مسئولیت سنگین رسانه ای شانه خالی نکنند.
پاترینگ همچنین ضمن یادآوری اینکه سال 2008، سال مذاکرات میان فرهنگی در اروپا است، تأکید کرد: ما باید به عقاید دیگران احترام بگذاریم و روابط ما با دیگر مذاهب و فرهنگ ها باید بر اساس شکیبایی و قضاوت درست صورت گیرد.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی پنینسولا، پاترینگ در ادامه سخنان خود جنگ میان تمدن و نسبت دادن اسلام به تروریسم را به شدت محکوم کرد و افزود: با وجود تبلیغات منفی علیه اسلام، اتحادیه اروپا مایل به برقراری ارتباطات تنگاتنگ با کشورهای اسلامی و ارتقای درک دوجانبه میان غرب و اسلام است.
نماینده رسمی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: من معتقدم که تلاش برای همکاری، صلح و درک متقابل از وظایف لاینفک سیاسی و اخلاقی ما است.
http://www.shabestan.ir/

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS