دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

برگزاری اولین همایش انجمن اسلامی دانش آموختگان انگلیس

No image
برگزاری اولین همایش انجمن اسلامی دانش آموختگان انگلیس خبرگزاری فارس: اولین همایش انجمن اسلامی دانش آموختگان انگلیس در بیست و هشتمین سالگرد حمله تروریستی به سفارت ایران در لندن با سخنرانی حداد عادل برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از انجمن اسلامی دانش‌آموختگان انگلیس، این انجمن در بیست و هشتمین سالگرد حمله تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن که به شهادت دو تن از اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی ایرانی در اروپا و امریکا (مهندس عباس لواسانی و دکتر اکبر صمد زاده) انجامید، اولین همایش سراسری خود را برگزار می‌کند.
در این همایش دکتر حداد عادل ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. اولین همایش انجمن اسلامی دانش آموختگان انگلیس در روز جمعه مورخ 30/1/87 از ساعت 16:30 الی 20:30 در محل سالن‌ همایش‌های سازمان حج و زیارت در خیابان آزادی برگزار خواهد شد.
در دهم اردیبهشت سال 1359، شش تروریست مسلح به انواع سلاح‌های خودکار و مواد منفجره، با برخورداری از پشتیبانی کامل سیاسی و تبلیغاتی،‌به سفارت ایران در لندن حمله‌ور شدند. در این عملیات تروریستی علاوه بر شهادت دو تن از بهترین دانش آموختگان ایرانی در انگلیس، سفارت کشورمان نیز به طور کامل تخریب گردید.
منبع خبر:
خبرگزرای فارس

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS