دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

درخواست تحریم سایت ویکی پدیا

No image
درخواست تحریم سایت ویکی پدیا به دنبال انتشار کاریکاتورهای موهن دانمارکی نسبت به مقدسات اسلامی از سوی دائره المعارف اینترنتی ویکی پدیا، یک مقام آگاه فرهنگی کشورمان در واکنش نسبت به اقدام غیرقابل قبول این سایت اینترنتی، خواهان تحریم آن در ایران و سایر کشورهای اسلامی شد.
به گزارش شیعه نیوز به نقل از ایسنا، منبع آگاه مذکور با اشاره به مصاحبه یکی از مسوولین این سایت با یک روزنامه اروپایی که در آن نامبرده تصریح نموده از ماهیت توهین آمیز کاریکاتورها کاملا مطلع بوده است، اصرار مسوولین سایت در عدم حذف تصاویر کاریکاتورهای موهن را حرکتی آگاهانه و توهین آمیز به مسلمانان جهان خواند.
مقام آگاه فرهنگی کشورمان با اعلام اینکه مسلمانان جهان با بیش از 180 هزار فقره اعتراض خواهان برداشته شدن کاریکاتورهای موهن از این سایت شده‌اند، بی‌توجهی مسوولین سایت مذکور نسبت به این موضوع را توهین آشکار به مسلمانان جهان دانست و از مقامات کشورمان و سایر کشورهای اسلامی خواست تا با ایجاد محدودیت نسبت به دسترسی به آن در کشورهای خود به مقابله با این حرکت توهین آمیز و تفرقه افکنانه و اسلام ستیز بپردازند.
سرورهای سایت ویکی پدیا در فلوریدای آمریکا قرار داشته ولی این سایت ظاهرا از انگلیس هدایت می‌شود.
منبع خبر:
سایت خبری شیعه نیوز

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

همایش بین‌‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت که از روز پنجشنبه 13 دی ماه درطرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌بود، شب به کار خود پایان‌داد.
No image

فلسطین؛ 60 سال پس از نکبت

Powered by TayaCMS