دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

23 بهمن سالمرگ «امانوئل کانت»

No image
23 بهمن سالمرگ «امانوئل کانت» به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از ویکی‌پدیای فارسی، کانت در 22 آوریل 1724 در کونیگسبرگ آلمان در خانواده‌ای مسیحی متولد شد. خانواده او 9 فرزند داشتند و او فرزند چهارم آنان بود. او در سن هشت سالگی به اصرار پدر به دست کشیشی به مدرسه کونیگسبرگ رفت و تا دانشگاه در این مدرسه درس خواند.
وی بعد از چند سال تدریس خصوصی به دانشگاه رفت و شروع به سخنرانی‌های متعدد کرد. در این سال‌ها کتاب‌هایی در زمینه ریاضیات و دینامیک نوشت و منتشر کرد و پس از انتشار کتاب‌هایی در زمینه کیهان‌شناسی، به فلسفه روی آورد.
کانت در زندگی نظمی استثنایی داشت. او هر کارش را در ساعتی مخصوص به خود انجام می‌داد و ذره‌ای از آن تخلف نمی‌کرد. بین مردم شهرش این جمله رایج بود که: می‌توانید ساعت‌تان را با کارهای کانت تنظیم کنید. او هیچ‌گاه ازدواج نکرد و به مسافرتی هم نرفت. وظایفش به عنوان مدرس دانشگاه ایجاب می‌کرد که همه بخش‌های فلسفه را درس دهد و سال‌های متمادی توان فکری خود را مصروف تدریس، انتشار کتاب‌های مختلف و مقالات کرد.
نقد عقل محض، نقد عقل عملی، نقد قوه حکم و مابعدالطبیعه اخلاق، از مهم‌ترین آثار این فیلسوف است.
وی در 12 فوریه 1804 میلادی درگذشت.
منبع خبر:
خبرگزارى فارس

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

پایان همایش بین‌المللی گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت در طرابلس

همایش بین‌‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت که از روز پنجشنبه 13 دی ماه درطرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌بود، شب به کار خود پایان‌داد.
No image

فلسطین؛ 60 سال پس از نکبت

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS