دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

کتاب شرح زیارت عاشورا

در تحقیق این اثر شریف، به نسخه‌ای که در کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی در قم به شماره 375 نگهداری می‌شود، اعتماد شده و همه منقولات آمده در متن، با مصادر و منابع مربوط، به‌دقت، تطبیق داده است؛ و همچنین حواشی فراوان مؤلف بر نسخه‌ که عمدتاً شرح برخی از فقرات زیارت و یا توضیح بعضی کلمات بود
کتاب شرح زیارت عاشورا
کتاب شرح زیارت عاشورا

نسخه خطی شرح زیارت عاشورا تالیف مفید بن محمد نبی الشیرازی (۱۲۵۱ - ۱۳۲۵ ق) توسط حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین درایتی تحقیق و تصحیح شده است.

در تحقیق این اثر شریف، به نسخه‌ای که در کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی در قم به شماره 375 نگهداری می‌شود، اعتماد شده و همه منقولات آمده در متن، با مصادر و منابع مربوط، به‌دقت، تطبیق داده است؛ و همچنین حواشی فراوان مؤلف بر نسخه‌ که عمدتاً شرح برخی از فقرات زیارت و یا توضیح بعضی کلمات بود، بازخوانی شده و در پانوشت بعد از مقابله با مصدر با رمز (منه) آمده است. نسخه مذکور را محمدابراهیم بن محمدباقر شیرازی کتابت نموده و در مورخه 23 صفر سال 1304 ق در 203 برگ آن را به پایان رسانیده است؛ بنابراین کاتب این نسخه را تقریباً پس از یک سال از تألیف مصنف (ره) کتابت نموده و از یادداشت‌های بلاغ آمده از ناحیه مصنف بر روی نسخه پیدا است که او پس از کتابت آن را به محضر مؤلف -که احتمالا از اساتید کاتب بوده ـ عرضه نموده و آن را در محضر وی مورد تصحیح قرار داده است.

این کتاب در 860 صفحه و با قیمت 290000 ریال از سوی انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم(ع)  منتشر شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب به آدرس: قم - بلوار نیایش - جنب مصلی قدس - پژوهشکده باقرالعلوم(ع) مراجعه نموده و یا با شماره 37740369-025 دفتر انتشارات تماس حاصل فرمایید.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
صفات خداوند

صفات خداوند

No image

مبالغه (بزرگ نمایی)

نیکی به دیگری، نیکی به خود است

نیکی به دیگری، نیکی به خود است

در فرهنگ اسلامی ایرانی این معنا جا افتاده است که «هر چه کنی به خود کنی؛ گر همه نیک و بد کنی»، یا «تو نیکی کن و در دجله انداز؛ که ایزد در بیابانت دهد باز».
Powered by TayaCMS