دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

سلامت وزندگى

غذاهاى مملو از آهن،روى ، ویتامین‌هاى 12B و کلسیم به تیز ذهنى کمک مى‌کند وکمبود این مواد در رژیم غذایى مى‌تواند به عملکرد مغز صدمه بزند.کمبود این نوع از مواد غذایى مى‌تواند موجب اختلالاتى درحالت روحی، گیجی، تمرکز ضعیف، عصبانیت سریع و آسیب سلول‌هاى عصبى شده که به صورت بى‌حسى اندام‌هاى انتهایى...
No image
سلامت وزندگى
سلامت وزندگى رژیم غذایى براى داشتن مغز سالم ... غذاهاى مملو از آهن،روى ، ویتامین‌هاى 12B و کلسیم به تیز ذهنى کمک مى‌کند وکمبود این مواد در رژیم غذایى مى‌تواند به عملکرد مغز صدمه بزند.کمبود این نوع از مواد غذایى مى‌تواند موجب اختلالاتى درحالت روحی، گیجی، تمرکز ضعیف، عصبانیت سریع و آسیب سلول‌هاى عصبى شده که به صورت بى‌حسى اندام‌هاى انتهایى (مخصوصا دست‌ها وپاها) بروز مى‌کند.موادغذایى مفید وغذاهاى سرشار از مواد مغذى براى مغز به قرار زیر است: 1- آهن: گوشت گاو، ماهى ،ماکیان ،سبزیجات برگ دار 2- روى :آجیل ، حبوبات، لوبیا، غلات، نان‌هاى سبوس‌دار 3- ویتامین 6B،:12B جگر ،ماهی، لوبیا سبز، آناناس، آجیل، گوشت گاو، تخم مرغ، شیر،غلات غنى شده و اسیدهاى چرب امگا 3 که اساسا در ماهى یافت مى‌شود. مصرف مرتب وهفتگى لیست غذاهاى فوق عامل مهمى براى تیزهوشى خود وفرزندانتان است که مى‌تواند به آینده درسى کودکانتان کمک شایانى کند. درست و مرتب مسواک بزنید.. براى حفظ سلامت دندان‌ها هیچ چیز از مسواک زدن ونخ کشیدن واجب‌تر نیست . لااقل روزى 2 بار به طور مرتب واصولى مسواک بزنید. برس مسواک را با زاویه 45 درجه نسبت به خط لثه قرار بدهید وسطوح بیرونى دندان‌هایتان رابا حرکات‌لرزشى مسواک کنید. مسواک را به آرامى روى سطح زبانتان هم بکشید تا زبانتان عارى از باکترى‌ ودهانتان خوشبو شود. برخى از کسانى که مسواک زدن را به طور اصولى انجام نمى‌دهند ازدندان پزشکان گله‌مندمى‌شوند که چرا به آنها مسواک زدن را توصیه مى‌کند این در حالى است که حداقل زمان براى یک مسواک اصولى بین 5 تا7 دقیقه است اما این افراد در کمتر از 2 دقیقه کار مسواک خود را به پایان مى‌رسانند!! این در حالى است که مسواک زدن تنها نیمى ازکار بهداشت دهان است ونخ دندان ازعوامل مهم دیگرى براى کاهش پوسیدگى دندان‌هاست.
روزنامه رسالت

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پرسش و پاسخ چگونگی یاری کردن اهل بیت(ع) بخش اول

پرسش و پاسخ چگونگی یاری کردن اهل بیت(ع) بخش اول

در آموزه‌های اهل بیت(ع) به ویژه ائمه اطهار(ع) طلب یاری کردن توسط آن بزرگواران مطرح شده است.
پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
حکمت دعا از زبان مولانا

حکمت دعا از زبان مولانا

مولانا حقیقت حکمت را به زبان ساده و شعر بیان کرده است. از این رو باید سخنان بزرگانی چون مولانا را بخوانیم تا به راز قرآن پی ببریم.
قتل انسان بی گناه- آثار اعمال در قرآنʇ)

قتل انسان بی گناه- آثار اعمال در قرآن(7)

در شش قسمت گذشته از سلسله مطالب «آثار اعمال در قرآن مجید» مباحث آثار: گناه، خودپسندی و غرور، مکر و حیله، خوردن مال حرام، دورویی و نفاق و ظلم و ستم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
«ماشاءالله» و «ان شاءالله» در فرهنگ قرآن

«ماشاءالله» و «ان شاءالله» در فرهنگ قرآن

قرآن کتاب زندگی است. آموزه‌های آن به گونه‌ای است که انسان به آسانی می‌تواند با بهره گیری از آن به کمال شایسته خویش دست یابد.
عالم مرگ از نگاه قرآن

عالم مرگ از نگاه قرآن

مرگ حالتی در موجودات است که از مقامی به مقام دیگر در می‌آیند.
Powered by TayaCMS