دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

محمد (ص) پیغمبرى که از نو باید شناخت

No image
محمد (ص) پیغمبرى که از نو باید شناخت معرفى کتاب:«کونستان - ویرژیل - گیورگیو» در پانزدهم ماه سپتامبر سال 1916 م در شهر «روس بانی» واقع در ایالت «مولداوی» کشور «رومانی» متولد شد،وى از جوانى علاقه به مطالعه درادیان داشت و بعد از اتمام تحصیلات مقدماتى وقتى وارد دانشگاه «بخارست» گردید،رشته فلسفه وادیان را انتخاب کرد. پس از خاتمه تحصیلات وارد وزارت امور خارجه رومانى شد و به مقام وزارت رسید. گیورگیو در زمانى که در دانشگاه تحصیل مى کرد و همچنین در دوران وزارت علاقه مخصوص به مطالعه تاریخ اسلام داشت. وى بعد از جنگ جهانى دوم به فرانسه رفت و مشغول تدریس شد و چند کتاب نوشت که کتاب (محمد (ص) . . .) آخرین اثر او مى باشد.
اثر: «محمد (ص) پیغمبرى که از نو باید شناخت»، کتابى است در مورد زندگانى پیامبر (ص) در این اثر بنابر آنچه که در مقدمه آن با نام (درباره کتاب) آمده، قرآن و پیغمبر اسلام (ص) ومسلمانانى که به نسل جوان و سالخورده معرفى مى شود با آنچه از زمان دیگران تا کنون شنیده و خوانده شده فرق دارد. نویسنده سیره پیامبر (ص) را به صورت علمى و تحقیقى مورد بحث و بررسى قرار داده به‌طورى که شخصیت جدید برجسته اى به پیغمبر اسلام و مسلمانان صدر اسلام داده یکى از خصوصیات این کتاب آن است که به‌صورت ساده و روان مطالب را آورده که براى خواننده بسیار شیرین است به‌طورى که از خواندن ملول و خسته نمى شود این اثر توسط «ذبیح الله منصوری» به فارسى ترجمه شده است.

منبع : روزنامه رسالت

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
نظريه رفتار مصرف‌کننده (تغييرات درآمد و قيمت)

نظريه رفتار مصرف‌کننده (تغييرات درآمد و قيمت)

در نظریه ذفتار مصرف کننده ما به دنبال کشف قوانین حاکم بر رفتار خانوارها هنگام مصرف کالا و خدکمات و یاعرضه عوامل تولید هستیم که از دو روش می توان این مطلب را توضیح داد: روش مطلوبیت و روش منحنی بی تفاوتی.
Powered by TayaCMS