دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

محمد (ص) پیغمبرى که از نو باید شناخت

No image
محمد (ص) پیغمبرى که از نو باید شناخت معرفى کتاب:«کونستان - ویرژیل - گیورگیو» در پانزدهم ماه سپتامبر سال 1916 م در شهر «روس بانی» واقع در ایالت «مولداوی» کشور «رومانی» متولد شد،وى از جوانى علاقه به مطالعه درادیان داشت و بعد از اتمام تحصیلات مقدماتى وقتى وارد دانشگاه «بخارست» گردید،رشته فلسفه وادیان را انتخاب کرد. پس از خاتمه تحصیلات وارد وزارت امور خارجه رومانى شد و به مقام وزارت رسید. گیورگیو در زمانى که در دانشگاه تحصیل مى کرد و همچنین در دوران وزارت علاقه مخصوص به مطالعه تاریخ اسلام داشت. وى بعد از جنگ جهانى دوم به فرانسه رفت و مشغول تدریس شد و چند کتاب نوشت که کتاب (محمد (ص) . . .) آخرین اثر او مى باشد.
اثر: «محمد (ص) پیغمبرى که از نو باید شناخت»، کتابى است در مورد زندگانى پیامبر (ص) در این اثر بنابر آنچه که در مقدمه آن با نام (درباره کتاب) آمده، قرآن و پیغمبر اسلام (ص) ومسلمانانى که به نسل جوان و سالخورده معرفى مى شود با آنچه از زمان دیگران تا کنون شنیده و خوانده شده فرق دارد. نویسنده سیره پیامبر (ص) را به صورت علمى و تحقیقى مورد بحث و بررسى قرار داده به‌طورى که شخصیت جدید برجسته اى به پیغمبر اسلام و مسلمانان صدر اسلام داده یکى از خصوصیات این کتاب آن است که به‌صورت ساده و روان مطالب را آورده که براى خواننده بسیار شیرین است به‌طورى که از خواندن ملول و خسته نمى شود این اثر توسط «ذبیح الله منصوری» به فارسى ترجمه شده است.

منبع : روزنامه رسالت

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

ابن سینا؛ نابغه مشرق زمین

ابن سینا؛ نابغه مشرق زمین

ابوعلی سینا معروف به شیخ الرئیس، یکی از بزرگترین و معروفترین فیلسوفان جهان اسلام می‌باشد که تاثیر وافری بر فلسفه و نظریات فلسفی نهاده است.
No image

از ممکن الوجود تا واجب الوجود

برهان صدیقین نخستین بار بر اساس آیات قرآن کریم و توسط ابوعلی سینا فیلسوف و دانشمند مسلمان ارائه شد.
ابن عربی و مخالفت عرفانی با قاعده الواحد

ابن عربی و مخالفت عرفانی با قاعده الواحد

آنچه مسلم است آنکه ابن عربی از جمله عارفان بزرگ مسلمان است. عرفان ابن عربی وحدت وجودی است.
تقریر علامه طباطبایی شاهکاری در مسئله برهان صدیقین

تقریر علامه طباطبایی شاهکاری در مسئله برهان صدیقین

گرچه علامه طباطبایی تقریر خود از برهان صدیقین را مبتنی بر کتاب اسفار ملاصدرا بیان می‌کند، اما به اذعان بسیاری از متفکران برهان علامه کاملترین و بهترین برهان نسبت به پیشینیان خود است.
مخالفان منطقی و عقلانی قاعده الواحد

مخالفان منطقی و عقلانی قاعده الواحد

آقا حسین خوانساری از جمله مخالفان سرسخت قاعده الواحد است.

پر بازدیدترین ها

زندگینامه افلاطون

زندگینامه افلاطون

افلاطون احتمالا 427 سال پیش از میلاد مسیح در آتن بدنیا آمد. تولد او مصادف با دورانی بود که یونان باستان به اوج عظمت خود رسیده و شاید اندکی هم از قله عظمت گذشته در نشیب انحطاط افتاده بود.
زندگی نامه فریدریش نیچه

زندگی نامه فریدریش نیچه

پدر او کشیش بود، اجداد پدری و مادری او نیز تا چند پشت کشیش بودند، خود او نیز تا پایان عمر واعظ و مبلغ ماند. برای آن به مسیحیت حمله می‌کرد که ریشه اخلاق و رفتار او در مسیحیت بود.
فلسفه چیست؟

فلسفه چیست؟

فلسفه حوزه‌ای از دانش بشری است که به پرسش و پاسخ درباره مسائل بسیار کلی و جایگاه انسان در آن می‌پردازد؛ مثلاً این که آیا جهان و ترکیب و فرآیندهای آن به طور کامل مادی است؟
تمایزات دو مکتب فکری عقل گرایی و تجربه گرایی‌

تمایزات دو مکتب فکری عقل گرایی و تجربه گرایی‌

می توان فلسفه جدید را به دو واکنش تجربه گرایانه در برابر خرد گرایانه خلاصه کرد.
جایگاه تفکر و تعقل در دین

جایگاه تفکر و تعقل در دین

مقدمه: اهمیت تفکر و تعقل در زندگی آدمی تا بدان جاست که از آن به عنوان وجه تمایز اصلی انسان و سایر جانداران نام می‌برند.
Powered by TayaCMS