دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

نخستین فصلنامه "نقد ادبی" فروردین 87 منتشر می‌شود

No image
نخستین فصلنامه "نقد ادبی" فروردین 87 منتشر می‌شود فصلنامه "نقد ادبی" فردا زیر چاپ می رود تا نخستین شماره آن فروردین ماه 87 در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.
ابراهیم خدایار مدیرمسئول فصلنامه تخصصی نقد ادبی در گفتگو با خبرنگار مهر، از چاپ نخستین شماره آن در روزهای آتی خبر داد و گفت: مطالب نخستین شماره نشریه آماده شده و تا فردا به چاپخانه سپرده می شود اما توزیع آن در فروردین ماه 87 صورت می گیرد.
وی افزود: فصلنامه نقد ادبی منحصراً به موضوع نقد ادبی - کلاسیک و معاصر - می پردازد. جای خالی چنین نشریه ای به ویژه با رویکرد آکادمیک در میان نشریات ادبی احساس می شد.
خدایار با بیان اینکه اعضای هیئت تحریریه این فصلنامه را 19 تن از اساتید ایرانی و خارجی حوزه ادبیات تشکیل می دهند، گفت: پنج تن از اعضای علمی تحریریه را اساتیدی از کشورهای انگلستان، ترکیه، تاجیکستان و سوریه تشکیل می دهند. در میان اعضای ایرانی تحریریه فصلنامه نیز علاوه بر من، رضا سیدحسنی، سیروس شمیسا، سعید حمیدیان، نصرالله امامی، حسین پاینده، حسن ذوالفقاری، کاووس حسن لی، مریم حسینی، غلامحسین زاده، نیکویی، تسلیمی و انوشیروانی حضور دارند.
وی درباره توزیع بین المللی نشریه نیز گفت: مجوز نشریه ما داخلی است و در شماره های نخستین در سراسر کشور توزیع خواهد شد اما قصد داریم در شماره های بعدی گستره آن را نیز افزایش دهیم و در کشورهای دیگر هم توزیع شود. شماره نخست نشریه در حدود 260 صفحه خواهد بود و در آن 9 مقاله علمی در موضوعات مرتبط با نقد ادبی آمده است.
فصلنامه "نقد ادبی" از پائیز سال گذشته به تعیین خط مشی، اعضا و روند کاری خود پرداخت و در روزهای پایانی سال 85 برای گذراندن مراحل قانونی مربوط به مجوز و امتیاز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفت که سه ماه پیش مجوز چاپ گرفت. صاحب امتیاز این فصلنامه مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس و سردبیر آن حسین پاینده است.
منبع: مهرنیوز

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

لویاتان در کوچه پس کوچه های تهران ; نگاهی به فیلم ماجرای نیمروز

لویاتان در کوچه پس کوچه های تهران ; نگاهی به فیلم ماجرای نیمروز

برای بررسی روایت، در فیلم ماجرای نیمروز ابتدا باید نگاهی داشته باشیم به مفهوم دشمن در این فیلم. مخصوصاً که ما چیز زیادی از دشمنان نمی بینیم و تمام تصویری که از دسته دشمنان داریم در تاثیری است که رفتار آنها بر شخصیت های اصلی فیلم می گذارد و همین به وجه دراماتیک روایت افزوده است. دشمنی که هر لحظه از جایی سر برمی آورد و نمی‌توان با یک استراتژی مشخص با او مقابله کرد.
در حسرت یک حرف ساده ; نگاهی به سریال در مسیر خوشبختی

در حسرت یک حرف ساده ; نگاهی به سریال در مسیر خوشبختی

سریال درمسیر خوشبختی( پخش شده در نوروز سال نود و شش از شبکه دو) قرار است که حال و هوایی طنز داشته باشد. در این راه البته این سریال تاحدی موفق است و آن هم به خاطر بهره بردن از عناصر همیشگی مرسوم و متداول در این قبیل داستانهاست؛ جوانک عاشق( با بازی امیرحسین آرمان)رفیق کلک( با بازی پوریا پورسرخ) خواهر رفیق کلک که نامزد همان جوانک عاشق است و یک پدرزن لجباز و یک دنده که به دلایلی کاملاً منطقی که با روحیه جوانک عاشق هماهنگی ندارد، با ازدواج دو طیف داستان مخالف است
No image

یک اربعین صبر و عزا

No image

ويژگی‌های يك دوست خوب

پر بازدیدترین ها

Powered by TayaCMS