دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

اجتماعی

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نظریه و پژوهش در ارتباطات بین الملل

نظریه و پژوهش در ارتباطات بین الملل

بررسی ارتباطات بین الملل زمینه مطالعه موضوعاتی را فراهم ساخته است: مطالعات پروپاگاند ، جریان نامتوازن اخبار و سرگرمی ها میان کشورها، تسلط هالیوود در تولید و پخش برنامه‌‌های تصویری در جهان، عوامل زیربنایی‌ و ملزومات ظهور موسسات فرستنده دیجیتالی بزرگ(همچون مخابرات، نرم افزار و کمپانی های رسانه‌ای آن‌لاین)، نقش دولت در شکل‌گیری رسانه‌های ملی،نقش سازمان‌های بین‌المللی در شکل دهی به صنایع، جریانات و کاربردهای رسانه‌های جهانی.
هنر مقاومت و مقاومت هنری

هنر مقاومت و مقاومت هنری

جهد و جهاد هنر بر دو مفهوم است: نخست اینکه خود آفرینش هنری اصیل تلاشی جهاد‌گونه است جهاد در این جمله، دقیقاً حاوی مفهومی مبتنی بر نگرشی الهی است.
هویت در مناسبت با هنر

هویت در مناسبت با هنر

خلاصه: «هویت» معرف یک رابطه‌ی فکری است. تفکر استدلالی در باب کثرت امکان یافته از تصور یک موضوع معطوف به وحدت آن. بنابراین، کثرت و اختلاف اعضای این رابطه‌ی هویتی تنها در تفکر پایه دارد. در تحلیل فلسفی، هویت به مثابه رفع اختلاف دریافتی، در ارتباط با آنچه دارای اختلاف و کثرت است تلقی می‌شود.
هنر اسلامی و جامعه مدرن ʁ)

هنر اسلامی و جامعه مدرن (1)

در این‌ نوشتار، در پی‌ توضیح‌ معنای‌ «هنر دینی‌» و کارکردهای‌ اجتماعی‌ آن‌ هستیم‌. در مباحث‌ جاری‌ هنر، تعبیرهایی‌ مثل‌ هنر قدسی‌، هنر سنّتی‌، هنر معنوی‌، هنر دینی‌ یا حتی‌ هنر اسلامی‌، هنر مسیحی‌، هنر بودایی‌ و غیره‌ را فراوان‌ می‌خوانیم‌ و می‌شنویم‌.
ابوریحان بیرونی

ابوریحان بیرونی

ابوریحان بیرونی از مورد شخصیت‌هایی است که با پیشرفت علوم، ابعاد شخصیت علمی‌اش برای جهانیان آشکار شد.
Powered by TayaCMS