دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با انتقاد از امیر بحرین ؛ امروز کسانی بر مسلمان‌ها حاکم شده‌اند که علم دارند .اما جاهلند

No image
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با انتقاد از امیر بحرین ؛ امروز کسانی بر مسلمان‌ها حاکم شده‌اند که علم دارند .اما جاهلند آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نقص جامعه امروز را نقص معرفتی دانست که موجب دوری انسان از خداوند می‌شود.
به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار با جمعی از سپاهیان با اشاره به اهمیت بصیرت دینی، گفت: معرفت در امر دین موضوعی است که همه باید به دنبال آن باشند تا به وسیله آن به کمالات دست پیدا کنند.
وی با بیان این‌که هدف از خلقت انسان معرفت پیدا کردن نسبت به خداوند است، افزود: کسانی که می‌خواهند به کمال برسند باید مسیر معرفت و بصیرت را بپیمایند.
صافی گلپایگانی با تاکید بر یقین پیدا کردن انسان نسبت به خداوند، تاکید کرد: یقین داشتن انسان را به مقامات بالا می‌رساند و وقتی انسان به یقین دست یافت، بود و نبود مادیات برایش تفاوتی ندارد.
این مرجع تقلید با اشاره به این‌که مسلمانی افتخار ماست، تصریح کرد: کسی که دین و قرآن دارد چیزی در دنیا و آخرت کم ندارد حتی اگر تمام دنیا را هم از او بگیرند.
وی گفت: خط ائمه اطهار (ع) باید در جامعه برپا شود و زن‌های ما زهرایی باشند و حجاب را رعایت کنند و او را الگوی خود قرار دهند.
صافی گلپایگانی در پایان با انتقاد از عملکرد امیر بحرین که یک زن یهودی را به عنوان سفیر کشورش به آمریکا فرستاد، خاطرنشان کرد: امروز کسانی بر مسلمان‌ها حاکم شده‌اند که علم دارند اما جاهلند علمی که انسان را از خدا دور می‌کند.
منبع: خبرگزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS