بسم الله الرحمن الرحیم

سخنران استاد فرحزاد

کلید واژه ها: حدیث کساء- صلوات- استجابت حاجات- جواب سلام- نام محمد- نام گذاری فرزند.

اسامی معصومین: امام صادق علیه السلام .

مرحوم آیت الله بهاء الدینی و بیان دو راه برآورده شدن حاجات

قال الله تبارک و تعالی: «وَ ما أَرْسَلْناكَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمينَ» (الأنبياء: 107). مرحوم آیت الله بهاء الدینی برای برآورده شدن حاجات و رفع مشکلات و گرفتاری ها خواندن حدیث شریف کساء و فرستادن چهارده هزار صلوات (به نیت چهارده معصوم که هر هزار تایی هدیه به یکی از معصومین بشود) را سفارش می کردند. روایت است اگر در جمعی دل یک نفر شکست و منقلب شد خدا به همه آن جمع لطف و نظر و عنایت می کند.

وجوب جواب سلام

اگر در وسط نماز کسی سلام داد باید جوابش را بدهیم. در این زیارت نامه ها که به امامان سلام می دهیم به امام هشتم، به امام حسین سلام می دهیم جوابش واجب است حتما جواب سلام های ما را می دهند. فتوای همه فقهاء است هیچ اختلافی در این واجب بودن جواب سلام در حالی که باشیم نیست.

نام گذاری فرزند بنام مبارک پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم

نزدیکترین افراد به پیامبر آن هایی هستند که بیشترین محبت را به خانواده هایشان می کنند. امام صادق به یکی از یارانش که به تازگی صاحب فرزند شده بود فرمود: خدا چه مرحمت کرده است؟ عرض کرد: پسر: فرمود: اسمش را چه گذاشتی؟ گفت: محمد، امام صادق ده بار نام محمد را تکرار کرد و صورت مبارکشان را به احترام نام پیامبر تا نزدیک زمین آورد و به حالت سجده همه اش اسم پیامبر را تکرار کرد و فرمود: جان خودم، جان پدر و مادرم، جان بچه هایم، جان خانواده ام، جان همه اهل روی زمین به فدای محمد باد.