دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

تسهیلات بانکی بدون وثیقه به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی پرداخت می شود

No image
تسهیلات بانکی بدون وثیقه به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی پرداخت می شود مدیرکل دفترحمایت ازسرمایه گذاری و کارآفرینی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تسهیلات بانک کشاورزی بدون وثیقه در قالب طرح بانک زمین به فارغ التحصیلان دانشگاهی بخش کشاورزی پرداخت می شود.
مجتبی مومن صفایی در گفتگو با خبرنگار مهربا اشاره به راهکارهای وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکل وثیقه به منظور دریافت تسهیلات بانکی، گفت: برای طرح های مجتمع های تولیدی ازجمله مجتمع های دامپروری وگلخانه ای که تسهیلات مورد نیازمتقاضیان آنان بسیاربیشتراز سقف ضمانتی است پیشنهاد داده شده که تسهیلات این قبیل طرح ها دراختیارکارآفرینان بزرگی همچون بانک زمین قرارداده شود.
وی افزود: براساس طرح بانک زمین پس ازاینکه ساخت واحدهای دامپروری و گلخانه ای به بهره برداری رسید،می تواند به صورت اجاره به شرط تملیک دراختیارفارغ التحصیلان بخش کشاورزی قرارگیرد لذا دراین طرح مشکل وثیقه برای مخاطبین دانشگاهی مرتفع می شود.
مدیرکل دفترحمایت ازسرمایه گذاری و کارآفرینی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امکان تامین وثیقه از سوی کارآفرینان بزرگ وجود دارد، اظهار داشت: لذا با اجرای طرح بانک زمین با توجه به ارتباط این بانک با بانک کشاورزی بحث وثیقه برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بی معنا خواهد شد.
وی با اشاره به دیگر راهکارهای وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با کاهش و یا حذف مشکل تامین وثیقه از سوی متقاضیان تسهیلات بانک کشاورزی، افزود: براساس تفاهم نامه ای که وزارت جهاد کشاورزی با بانک کشاورزی منعقد کرده این بانک تا سقف 20 میلیون تومان از متقاضیان دریافت تسهیلات وثیقه ملکی دریافت نمی کند و این اعتبارات به صورت استفاده از سفته و یا ضامن بانکی معتبر پرداخت می شود.
مومن صفایی اعلام کرد: در حال حاضرسقف ضمانتی 20 میلیون تومانی برای طرح های آبیاری تحت فشار به سقف 40 میلیون تومان افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: به منظورحذف هزینه اعتبار خرید سفته، متقاضیان می توانند در قالب قراردادلازم الاجرابا بانک کشاورزی تسهیلات تا زیرسقف ضمانتی رادریافت کنند که این قرارداد درحکم وثیقه تلقی می شود و بانک می تواند درصورت عدم بازپرداخت تسهیلات اقدامات قانونی را با استفاده ازاین قرارداد درمراجع حقوقی دنبال کند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

No image

اسرار غیبت امام زمان

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS