دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با انتقاد از امیر بحرین ؛ امروز کسانی بر مسلمان‌ها حاکم شده‌اند که علم دارند .اما جاهلند

No image
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با انتقاد از امیر بحرین ؛ امروز کسانی بر مسلمان‌ها حاکم شده‌اند که علم دارند .اما جاهلند آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نقص جامعه امروز را نقص معرفتی دانست که موجب دوری انسان از خداوند می‌شود.
به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار با جمعی از سپاهیان با اشاره به اهمیت بصیرت دینی، گفت: معرفت در امر دین موضوعی است که همه باید به دنبال آن باشند تا به وسیله آن به کمالات دست پیدا کنند.
وی با بیان این‌که هدف از خلقت انسان معرفت پیدا کردن نسبت به خداوند است، افزود: کسانی که می‌خواهند به کمال برسند باید مسیر معرفت و بصیرت را بپیمایند.
صافی گلپایگانی با تاکید بر یقین پیدا کردن انسان نسبت به خداوند، تاکید کرد: یقین داشتن انسان را به مقامات بالا می‌رساند و وقتی انسان به یقین دست یافت، بود و نبود مادیات برایش تفاوتی ندارد.
این مرجع تقلید با اشاره به این‌که مسلمانی افتخار ماست، تصریح کرد: کسی که دین و قرآن دارد چیزی در دنیا و آخرت کم ندارد حتی اگر تمام دنیا را هم از او بگیرند.
وی گفت: خط ائمه اطهار (ع) باید در جامعه برپا شود و زن‌های ما زهرایی باشند و حجاب را رعایت کنند و او را الگوی خود قرار دهند.
صافی گلپایگانی در پایان با انتقاد از عملکرد امیر بحرین که یک زن یهودی را به عنوان سفیر کشورش به آمریکا فرستاد، خاطرنشان کرد: امروز کسانی بر مسلمان‌ها حاکم شده‌اند که علم دارند اما جاهلند علمی که انسان را از خدا دور می‌کند.
منبع: خبرگزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز چهارشنبه بیست و یکم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با بیست و نهم شعبان المعظم سال 1428 هجری قمری و برابر است با دوازدهم سپتامبر 2007 میلادی.
حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز توسط محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا
No image

تمهیدات عید فطر

Powered by TayaCMS