دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

ابداع موتور جستجوی درسی جدید با قابلیتهای ویژه

No image
ابداع موتور جستجوی درسی جدید با قابلیتهای ویژه محققان دانشگاه MIT فناوری جدیدی را در اینترنت ارایه کرده اند که با استفاده از آن محققان و کاربران می توانند در میان صدها مقاله و متن سخرانی تنها چکیده مورد نظرشان را دل مطالب بدون تلف کردن وقت به دست آورند.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه MIT در ایمیلی به مهر خبر داد : تصور کنید در کلاس درسی حاضر شده و استاد به مدت 90 دقیقه به تدریس درس مربوطه می پردازد. پس از چند روز تصمیم می گیرید جلسه درس را مرور کنید که البته تمام آن به صورت ضبط شده در محیط اینترنت موجود است اما شما تنها به 10 دقیقه خاص از آن نیاز دارید که در دل 90 دقیقه جلسه مدفون شده است. این فناوری مبتنی بر اینترنت به شما این امکان را می دهد تا آنچه را که می خواهید در کمترین زمان ممکن به دست آورید.
این فناوری نوین در حقیقت موتور جستجوی درسی جدیدی است که در آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه دانشگاه MIT ارایه شده و کمک زیادی به محققان و دانشجویان می کند.
بر اساس اعلام دانشگاه MIT سیستم پیش ساخته ارایه شده فعلا مختص دانشگاه MIT بوده اما به زودی برای سایر محققان و دانشجویان در سراسر جهان نیز قابل استفاده خواهد بود.
یکی از محققان اصلی این پروژه گقت : هدف ما این است که فناوری زبانی و گفتاری را ارایه کنیم که به اساتید کمک کند تا چارچوب کاربردی را برای موارد ضبط شده ویدئویی فراهم آورند.
تاکنون بیش از 200 سخرانی در این وب سایت ارایه شده که عمدتا نیز مورد استفاده دانشجویان بین المللی دانشگاه MIT قرار گرفته است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

No image

اسرار غیبت امام زمان

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS