دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

اختصاص حدود600میلیاردتومان برای علم و فن‌آوری

No image
اختصاص حدود600میلیاردتومان برای علم و فن‌آوری اختصاص حدود600میلیاردتومان برای علم و فن‌آوری در سال آینده

معاون علمی و فن‌آوری رییس جمهور با تاکید بر ضرورت اختصاص حداقل یک درصد اعتبارات هزینه‌یی دستگاه‌ها در زمینه پژوهش طبق آیین‌نامه اجرایی بند «و» تبصره 9 قانون بودجه، تصریح کرد: هزینه‌کردن این بودجه در اموری غیر از پژوهش، تصرف غیر قانونی در اموال دولتی محسوب شده و قابل مواخذه است و کمبود بودجه جاری دستگاه‌ها نیز توجیه و مجوزی برای صرف نکردن این یک درصد در پژوهش نخواهد بود.
به گزارش خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر صادق واعظ زاده، معاون علمی و فن‌آوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان که در نشست خبری پیرامون برنامه و بودجه علم و فن‌آوری کشور در سال جاری و سال آینده سخن می‌گفت، اظهار کرد: امیدواریم نزدیک به 900 میلیارد ریال برای توسعه و تقویت پژوهش و فن‌آوری و کاربرد آن در فن‌آوری‌های حائز اولویت در سال آینده طبق برنامه هزینه شود. علاوه بر این برنامه کمک به تجاری سازی علم و فن‌آوری مورد نظر قرار گرفته تا به مراکزی که از علم و فن‌آوری و آن را در قالب کالا و خدمات استفاده می‌کنند حمایت شوند.
وی همچنین خاطر نشان کرد: در مجموع حدود شش هزار میلیارد ریال به صورت برنامه‌ای ماموریت گرا در سال آینده صرف علم و فن‌آوری خواهد شد که البته این بخشی از بودجه علم و فن‌آوری است. البته این منابع به صورت محرک برای جلب منابع بسیار بیشتربه حوزه علم و فن‌آوری به کار خواهد رفت. یعنی این میزان به عنوان اهرمی برای استفاده بیشتر از منابع دولت خواهد بود.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

Powered by TayaCMS