دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

استفاده از فناوریهای ارتباطات هوانوردی مورد تاکید قرار گرفت

No image
استفاده از فناوریهای ارتباطات هوانوردی مورد تاکید قرار گرفت سومین همایش CNS/ATM ارتباطات هوانوردی صبح امروز در وزارت راه و ترابری گشایش یافت. این همایش دو روز به طول می انجامد.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبر گلرو امروز در همایش CNS/ATM ارتباطات هوانوردی، لزوم فراهم ساختن زیر ساختهای لازم برای اجرای فناوریهای جدید در زمینه های ارتباطات ناوبری، نظارت و ضرورت سرعت بخشیدن به برنامه ریزی و مدون سازی فعالیتهای آتی را از جمله اهداف برگزاری این همایش دانست.
گلرو با بیان اینکه ارتباطات هوانوردی بحث دقیقی است که کمتر در کشور و در دانشگاهها بر روی آن کار شده است، افزود: در این همایش 35 مقاله ارسال شد که از این تعداد 26 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.
وی به حمل و نقل و آینده ناوبری اشاره کرد و گفت: همزمان با جنگ جهانی دوم اولین پایه های ناوبری جدید گذاشته شد که در آن رادارهایی برای هشدار ورود دشمن به سرزمین به کار برده شد.
دبیر این همایش به رشد حمل و نقل هوایی به رشد 8 درصدی حمل و نقل در جهان اشاره کرد و گفت: با رشد روزافزون مسافر در بخش هوایی سیستم ناوبری موجود پاسخگوی نیازها نبود از این رو سیستم CNS/ATM بیش از پیش مورد نیاز قرار گرفت.
گلرو ادامه داد: در آینده حمل و نقل دو مقوله پیش بینی می شود یکی حمل و نقل مسافر از طریق مدار زمین که مقرون به صرفه و پرسرعت است و دوم انتقال از طریق ماده به انرژی و انتقال انرژی با سرعت زیاد و تبدیل مجدد انرژی به ماده در بخش حمل و نقل هوایی است.
وی اظهار داشت: با توجه به چنین تحولاتی در سیستم ناوبری کشورها استفاده از فناوریهای ارتباطات هوانوردی مورد نیاز است تا بتوان همپای سایر کشورها گام برداشت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS