دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

اضافه وزن منجر به افزایش فشار خون می شود

No image
اضافه وزن منجر به افزایش فشار خون می شود بررسی ها نشان می دهد ، افزایش وزن به طور قابل ملاحظه ای منجر به افزایش فشار خون افراد شود.
در حدود نیمی از بیماران مبتلا به فشار خون بالا از اضافه وزن رنج می برند.
محققان اعلام کرده اند، اهمیت افزایش وزن به اندازه ای است که حتی در مورد افرادی که سابقه خانوادگی فشار خون بالا دارند اما تا کنون دچار نشده اند ، وقتی وزنشان از حد معمول بالاتر رود احتمال بروز فشار خون بالا در انها افزایش قابل ملاحظه ای پیدا می کند .
بر اساس این گزارش ، محققان بر روی بیش از 200 زن و مرد 30 تا 65 ساله که دچار اضافه وزن و فشار خون بالا بوده اند بررسی کرده اند و نتایج موید این امر بوده است.
اما نکته قابل ملاحظه این است که چنانچه افراد مبتلا به فشار خون بالا بتوانند اضافه وزن خود را کاهش دهند فشار خونشان نیز بهتر تحت کنترل قرار می گیرد.
کارشناسان به افرادی که فشار خون پایین دارند توصیه می کنند که بدون مشورت پزشک اقدام به رژیم های سخت برای کاهش وزن نکنند زیرا ممکن است دچار بیحالی ، ضعف و پایین افتادن بیش از حد فشار خون شوند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS