دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

بررسی اثرات ساخت و ساز در آبهای خلیج فارس با همکاری دانشگاه استرالیا

No image
بررسی اثرات ساخت و ساز در آبهای خلیج فارس با همکاری دانشگاه استرالیا مدیر کل دفتر زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با همکاری دانشگاه ملبورن استرالیا یک پروژه تحقیقاتی در ارتباط با بررسی اثرات زیست محیطی ناشی از ساخت و ساز در آبهای خلیج فارس انجام می شود.
دکتر سید محمد باقر نبوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ساخت و سازهایی که در آبهای خلیج فارس صورت می گیرد گفت: پیشنهاد یک پروژه تحقیقاتی در ارتباط با مطالعه اثرات زیست محیطی این فعالیت ها را داشته ایم که در حال حاضر در مرحله تصویب قرار دارد.
وی افزود: هدف ما کاهش این ساخت و سازها از راه تعامل و بدون تنش با کشورهای این حوزه است و قصد داریم با نمایش اثرات این فعالیت آنها را موظف به رعایت مسائل زیست محیطی کنیم.
مدیر کل دفتر زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ، با اشاره به این که این پروژه با مشارکت دانشگاه ملبورن استرالیا انجام خواهد شد تصریح کرد: با انجام این تحقیق که بصورت مطالعات سنجش از راه دور صورت می گیرد، تاثیراتی که این ساخت و سازها در طول زمان بر محیط ایجاد می کنند و همچنین اثرات محیطی آن با توجه به جریانات باد که می تواند آلاینده ها را به راحتی از منطقه ای به منطقه دیگر انتقال دهد، می توان گام موثری در کاهش ساخت و سازها بر داشت.
نبوی خاطر نشان کرد: امیدواریم تا یک ماه آینده اجرای این پروژه تحقیقاتی آغاز شود

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS