دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

راه اندازی نخستین مرکز پاسخ گویی به سوالات جوانان از سوی موسسه جوانان آستان قدس رضوی

No image
راه اندازی نخستین مرکز پاسخ گویی به سوالات جوانان از سوی موسسه جوانان آستان قدس رضوی همزمان با میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان، مراسم جشنی به همت موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی برگزار می شود.
جواد محمدزاده مقدم، مدیرعامل موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: این موسسه در آستانه یازدهمین سال آغاز به کار خود و به منظور بزرگداشت میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان، مراسم جشنی با عنوان « 1+10» برگزار می کند.
وی اظهار داشت: در این مراسم که امروز برگزار می شود، از شصت نفر از مشاوران، مربیان، پژوهشگران و تشکل های فرهنگی که در طول فعالیت موسسه خدمات مشاوره ای جوانان با این موسسه همکاری داشته اند، تقدیر خواهد شد.
محمدزاده مقدم، همچنین ارسال فلش تبریک روز جوان با محوریت کاربردی سازی ویژگی های حضرت علی اکبر(ع) به یک میلیون کاربر اینترنتی، نیاز سنجی جامع جوانان به منظور غنی سازی اوقات فراغت آنان، برگزاری راهپیمایی عمومی ویژه جوانان با عنوان«یاوران امام عصر(عج)» به سوی حرم مطهر رضوی و برپایی نمایشگاه توانمندی های باشگاه جوانان مهر (وابسته به موسسه خدمات مشاوره ای آستان قدس) در کانون های ده گانه این باشگاه در دهه مهدویت را از دیگر برنامه های موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی به مناسبت روز جوان دانست.
مدیرعامل موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان آستان قدس تصریح کرد: در نیازسنجی انجام شده در سطح شهر مشهد، آموزش اصول اعتقادی دین اسلام، احکام و مباحث قرآنی، سیره انبیا و ائمه و زندگی نامه های آنان، بیشترین علاقه و نیاز جوانان در بخش اولویت های مذهبی بوده است.
وی گفت: دوازده عنوان کتاب در جهت گروه های خانواده، جوان، زائر جوان و مربی نیز منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است که کتاب «اراده کن می توانی» پیرامون اعتماد به نفس، پرفروش ترین کتاب منتشره از سوی این موسسه در بخش جوان نمایشگاه بین المللی کتاب امسال شد.
وی اظهار با اشاره به این که از دیگر مباحث مهم جوانان، بحث هویت دینی و ملی می باشد، ابراز داشت: موسسه جوانان آستان قدس رضوی در تلاش است تا مهارت های زندگی را مبتنی بر سیره رضوی به جوانان و نوجوانان عرضه کند.
محمدزاده مقدم، برگزاری اردوهای تربیتی از سوی باشگاه جوانان مهر، تربیت مربی و تولید محصولات فرهنگی و نیز عهده داری کمیته آموزشی همایش کانون های فرهنگی مساجد کشور در مشهد (اندیشه های آسمانی) را از جمله فعالیت های این موسسه جهت تبیین هویت دینی جوانان خواند و بیان داشت: سری کتاب ها و همایش های «به رنگ آسمان» با موضوعات «خانواده از نگاه قرآن و حدیث»، «شادی و شادکامی در اسلام» و «خانواده متعادل » نیز در این زمینه اجرا شده است.
محمدزاده مقدم در ادامه، اجرای طرح آموزش مهارت های زندگی برای 2500زوج جوان در محلات، با همکاری استانداری خراسان، برگزاری طرح «دوباره زندگی» پیرامون مهارت های پیش از ازدواج جهت هزار نفر از دختران جوان در محلات مشهد، تهیه و نشر محصولات فرهنگی، آموزشی و برگزاری کارگاه های مشاورهای در کلینیک های تخصصی این موسسه را از برنامه های موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس در راستای پیشبرد سند ملی ازدواج جوانان برشمرد.
مدیرعامل موسسه خدمات مشاوره ای جوانان آستان قدس در پایان این نشست مطبوعاتی، از ایجاد مرکز پاسخگویی به سوالات جوانان، (به ویژه در خصوص مسائل ازدواج) برای نخستین بار در کشور خبر داد و افزود: این مرکز با مشارکت سازمان ملی جوانان و در راستای حل مشکلات جوانان در زمینه ازدواج، همزمان با اول ذی الحجه، روز ازدواج اسلامی، راه اندازی خواهد شد.
گفتنی است جشن 1+ 10 به همت موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی، 23 مردادماه از ساعت 18 در محل تالار نور مشهد، واقع در خ آبکوه، بین تربیت و دانشسرا برگزار می شود.

منبع: www.rasanewz.com

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

مطلب مکمل

کتاب جوان و بزرگسال از نظر افکار و تمایلات (دوره سه جلدی)

کتاب جوان و بزرگسال از نظر افکار و تمایلات (دوره سه جلدی)

جوان و بزرگسال، عنوان کتابی است، از مجموعه گفتارهای مرحوم استاد فلسفی(ره) که توسط دکتر حسین سوزنچی تلخیص شده و به همت پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام) برای اولین نوبت در بهار 1385 در تیراژ 3 هزار نسخه چاپ و منتشر شده است... این کتاب دارای پیش گفتار و 20 سرفصل می باشد؛ که در آن، راجع به عمده تفاوت های جوانان و بزرگسالان مطالبی بیان شده است. نویسنده سعی بر آن داشته تا اهمّ سخنان مرحوم استاد فلسفی(ره) در موضوعات امیال، تکریم شخصیت، احساس حقارت و ناسازگاری در میان سالان و کهن سالان، روابط این دو گروه اجتماعی، تعدیل تمایلات و غریزه جنسی، برتری طلبی، اقتصاد در خانواده و اجتماع، تمدن صنعتی و اخلاق نسبی و ...

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

Powered by TayaCMS