دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

پاسخگویی به پرسش‌ها و شبهه‌های تفسیری در ستاد تفسیر قرآن

No image
پاسخگویی به پرسش‌ها و شبهه‌های تفسیری در ستاد تفسیر قرآن حجت‌الاسلام اکبر دهقان، مسؤول ستاد تفسیر قرآن حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت: کارشناسان این مؤسسه روزانه به پنج تا ده پرسش و شبهه تفسیری پاسخ‌ می‌گویند.
وی ادامه داد: این مؤسسه با هدف پاسخگویی به پرسش‌ها و شبهه‌های تفسیری و اجرای مسابقات مختلف قرآنی زیر نظر حجت‌الاسلام محسن قرائتی فعالیت می‌کند.
حجت‌الاسلام دهقان تألیف مطالب تفسیری به صورت جزوه‌ یک‌صد صفحه‌ای به نام نخبة‌التفاسیر در دو جلد برای استفاده امامان جمعه سراسر کشور را از جمله فعالیت‌های این مرکز نام برد و افزود: برگزاری مسابقات تفسیری از ده سال پیش تاکنون در حوزه علمیه قم و حوزه های دیگر از جمله شیراز، اصفهان، ارومیه، تبریز، کرمان و رفسنجان در بین طلاب سه مقطع تحصیلی از دیگر فعالیت‌های مؤسسه مسجد است که با استقبال خوب طلاب همراه بود.
وی ادامه داد: این مؤسسه با تألیف کتاب واژه‌های نور با شمارگان سی هزار نسخه برای استفاده پژوهشگران و علاقه‌مندان به فعالیت‌های قرآنی و تشکیل کلاس‌ها و دوره‌های مهارت‌های تفسیر از جمله نوشتن و روش تفسیر کوشیده است تا گامی اثر گذار در این زمینه بردارد.
مسؤول ستاد تفسیر قرآن حوزه علمیه قم با اشاره به آغاز به کار دوره مهارت‌های تفسیر از دو سال پیش خاطرنشان کرد: این دوره برای سی نفر از طلاب درس خارج در حال برگزاری است.
منبع خبر:
خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

فناوری هیئت در نسبت با مشارکت بانوان بی‌حجاب

با در نظر داشتن چنین استعدادی در این فناوری‌ها و در زمانه‌ای که با کمبود الگوهای معنابخش به زندگی شهروندان برای اصلاح سبک پوشش مواجه هستیم، آیا ایجاد ممانعت از حضور بانوان بی‌حجاب در این مراسمات هوشمندانه است؟
لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

لایحه حجاب در پس پرده، از کجا فرمان می‌گیرد؟

حدود ۹۰ درصد جامعه زنان ایرانی حتی در کلان‌شهرها، در مقابل دعوت به برهنگی و کشف حجاب از خود "خویشتن‌داری اجتماعی" نشان دادند
نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

رهبر انقلاب، به‌صورت مکرر و از ابتدای دوران رهبری‌شان، بر اولویت یافتن تبلیغ و در واقع انتشار عرضی حوزه در بین مردم برای خلق اقتدار اجتماعی جدید تأکید می‌کنند
من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم.

جورجیا ملونی نخست‌وزیر فعلی ایتالیا در سخنرانی معروف خود در سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود: «من جورجیا هستم، من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من یک مسیحی هستم» این جملات مثل پتک بر پیکر در حال زوال لیبرال دموکراسی نواخته شد
یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

یادداشتی درباره اصطلاح «حجاب اجباری» و ناروایی های آن؛ «منع از پوشش ناهنجار» یا «الزام درباره ضابطه مندی پوشش» به عنوان موارد جایگزین

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اصطلاح «حجاب اجباری»، حق مدارانه و منصفانه نیست گفت: «ضابطه‌مندی پوشش»، «منع از برهنگی و ناهنجاری در پوشش»، «ممنوعیت پوشش ناهنجار» و «الزام به پوشش ضابطه‌مند» از عناوینی است که باید جایگزین اصطلاح حجاب اجباری شود.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS