دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

پاسخگویی به پرسش‌ها و شبهه‌های تفسیری در ستاد تفسیر قرآن

No image
پاسخگویی به پرسش‌ها و شبهه‌های تفسیری در ستاد تفسیر قرآن حجت‌الاسلام اکبر دهقان، مسؤول ستاد تفسیر قرآن حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت: کارشناسان این مؤسسه روزانه به پنج تا ده پرسش و شبهه تفسیری پاسخ‌ می‌گویند.
وی ادامه داد: این مؤسسه با هدف پاسخگویی به پرسش‌ها و شبهه‌های تفسیری و اجرای مسابقات مختلف قرآنی زیر نظر حجت‌الاسلام محسن قرائتی فعالیت می‌کند.
حجت‌الاسلام دهقان تألیف مطالب تفسیری به صورت جزوه‌ یک‌صد صفحه‌ای به نام نخبة‌التفاسیر در دو جلد برای استفاده امامان جمعه سراسر کشور را از جمله فعالیت‌های این مرکز نام برد و افزود: برگزاری مسابقات تفسیری از ده سال پیش تاکنون در حوزه علمیه قم و حوزه های دیگر از جمله شیراز، اصفهان، ارومیه، تبریز، کرمان و رفسنجان در بین طلاب سه مقطع تحصیلی از دیگر فعالیت‌های مؤسسه مسجد است که با استقبال خوب طلاب همراه بود.
وی ادامه داد: این مؤسسه با تألیف کتاب واژه‌های نور با شمارگان سی هزار نسخه برای استفاده پژوهشگران و علاقه‌مندان به فعالیت‌های قرآنی و تشکیل کلاس‌ها و دوره‌های مهارت‌های تفسیر از جمله نوشتن و روش تفسیر کوشیده است تا گامی اثر گذار در این زمینه بردارد.
مسؤول ستاد تفسیر قرآن حوزه علمیه قم با اشاره به آغاز به کار دوره مهارت‌های تفسیر از دو سال پیش خاطرنشان کرد: این دوره برای سی نفر از طلاب درس خارج در حال برگزاری است.
منبع خبر:
خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

No image

اخلاق توصیفی

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
Powered by TayaCMS