دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

کلیسای قبطی مصر به نشر اکاذیب با هدف منافع مالی متهم شد

No image
کلیسای قبطی مصر به نشر اکاذیب با هدف منافع مالی متهم شد در شرایطی که کلیسای ارتدکس قبطی مصر مصرانه اعلام می کند حضرت مریم(س) به طور مرتب در بخشهای مختلف این کشور تجلی می‌یابد، مسیحیان سکولار این کلیسا را به ترویج اکاذیب برای به دست آوردن منافع مالی متهم کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلام آنلاین، اسقف سلب ماتا ساویریس در این رابطه اظهار داشت: تجلی مریم مقدس امر غریبی نیست و بارها اتفاق افتاده، که این امر پس از تجلی مشهور وی در سال 1968 بیشتر در ماه آوریل صورت می گیرد.
وی افزود: تجلی مریم مقدس در سال 2000 توسط میلیونها مسلمان و مسیحی قبطی رؤیت شد.
مقامهای کلیسا در سال 2000 اعلام کردند مریم مقدس در کلیسای سنت مارک در شهر اسیوط ظاهر شده که برای نخستین بار نبود که اتفاق افتاد.
مشهورترین موردی که توسط مسیحیان مصری گزارش شده در سال 1989 در کلیسای سنت مری در زیتون جنوب قاهره رخ داد. دو مکانیک که در گاراژ شهر کار می کردند اعلام کردند راهبه ای را دیدند که لباس سفیدی پوشیده و روی گنبد بزرگ کلیسا روی سقف ایستاده بود. این تجلی مریم مقدس توسط پاپ سیریل ششم به رسمیت شناخته شد.
پاپ شنوده سوم نیز که در چهلمین سالگرد این رویداد شرکت کرده بود به جمعیت 100 هزار نفری گفت که تجلیل سال 1968 یک واقعه بین المللی بوده است.
تصدیق حقانیت این رویدادها از سوی کلیسا به طور معمول با واکنش شدید مسیحیان سکولار رو به رو می شود.
جمال اسد از فعالان کلیسای قبطی گفت: کلیسا تنها بر احساسهای دینی مردم سرمایه گذاری می کند تا به منافع بسیاری دست یابد. کلیسا از چنین اکاذیبی سوده می برد تا هزاران تصویر و شمایل را به فروش برساند.
اسد اظهار داشت: انجیل شرایط ویژه ای را برای معجزه تلقی کردن رویدادی تعیین کرده و مهمترین آن خارق العاده بودن آن رویداد است که تکرار ناپذیر باشد. این همه گفتگو درباره تجلی مریم مقدس ماهیت معجزه را زیر سؤال می برد، چراکه اگر معجزه بیش از حد تکرار شود دیگر معجزه نیست.

منبع:مهرنیوز

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

رفتار و منش امام خمینی (ره) با دختران

در همۀ جوامع بشری، تربیت فرزندان، به ویژه فرزند دختر ارزش و اهمیت زیادی دارد. ارزش‌های اسلامی و زوایای زندگی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان، جایگاه تربیتی پدر در قبال دختران مورد تأکید قرار گرفته است. از آنجا که دشمنان فرهنگ اسلامی به این امر واقف شده‌اند با تلاش‌های خود سعی بر بی‌ارزش نمودن جایگاه پدر داشته واز سویی با استحاله اعتقادی و فرهنگی دختران و زنان (به عنوان ارکان اصلی خانواده اسلامی) به اهداف شوم خود که نابودی اسلام است دست یابند.
تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

تبیین و ضرورت‌شناسی مساله تعامل مؤثر پدری-دختری

در این نوشتار تلاش شده با تدقیق به اضلاع مسئله، یعنی خانواده، جایگاه پدری و دختری ضمن تبیین و ابهام زدایی از مساله‌ی «تعامل موثر پدری-دختری»، ضرورت آن بیش از پیش هویدا گردد.
فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

فرصت و تهدید رابطه پدر-دختری

در این نوشتار سعی شده است نقش پدر در خانواده به خصوص در رابطه پدری- دختری مورد تدقیق قرار گرفته و راهبردهای موثر عملی پیشنهاد گردد.
دختر در آینه تعامل با پدر

دختر در آینه تعامل با پدر

یهود از پیامبری حضرت موسی علیه‌السلام نشأت گرفت... کسی که چگونه دل کندن مادر از او در قرآن آمده است.. مسیحیت بعد از حضرت عیسی علیه‌السلام شکل گرفت که متولد شدن از مادری تنها بدون پدر، در قرآن کریم ذکر شده است.
رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

رابطه پدر - دختری، پرهیز از تحمیل

با اینکه سعی کرده بودم، طوری که پدر دوست دارد لباس بپوشم، اما انگار جلب رضایتش غیر ممکن بود! من فقط سکوت کرده بودم و پدر پشت سر هم شروع کرد به سرزنش و پرخاش به من! تا اینکه به نزدیکی خانه رسیدیم.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
No image

امام حسین (ع): «الناسُ عبیدُ الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرَّت معایشُهم فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»

«مردم بندۀ دنیایند و دین بر زبانشان می‌چرخد و تا وقتی زندگی‌هاشان بر محور دین بگردد، در پی آنند، امّا وقتی به وسیلۀ «بلا» آزموده شوند، دینداران اندک می‌شوند.»
No image

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله):«اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
Powered by TayaCMS