دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

ابداع موتور جستجوی درسی جدید با قابلیتهای ویژه

No image
ابداع موتور جستجوی درسی جدید با قابلیتهای ویژه محققان دانشگاه MIT فناوری جدیدی را در اینترنت ارایه کرده اند که با استفاده از آن محققان و کاربران می توانند در میان صدها مقاله و متن سخرانی تنها چکیده مورد نظرشان را دل مطالب بدون تلف کردن وقت به دست آورند.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه MIT در ایمیلی به مهر خبر داد : تصور کنید در کلاس درسی حاضر شده و استاد به مدت 90 دقیقه به تدریس درس مربوطه می پردازد. پس از چند روز تصمیم می گیرید جلسه درس را مرور کنید که البته تمام آن به صورت ضبط شده در محیط اینترنت موجود است اما شما تنها به 10 دقیقه خاص از آن نیاز دارید که در دل 90 دقیقه جلسه مدفون شده است. این فناوری مبتنی بر اینترنت به شما این امکان را می دهد تا آنچه را که می خواهید در کمترین زمان ممکن به دست آورید.
این فناوری نوین در حقیقت موتور جستجوی درسی جدیدی است که در آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه دانشگاه MIT ارایه شده و کمک زیادی به محققان و دانشجویان می کند.
بر اساس اعلام دانشگاه MIT سیستم پیش ساخته ارایه شده فعلا مختص دانشگاه MIT بوده اما به زودی برای سایر محققان و دانشجویان در سراسر جهان نیز قابل استفاده خواهد بود.
یکی از محققان اصلی این پروژه گقت : هدف ما این است که فناوری زبانی و گفتاری را ارایه کنیم که به اساتید کمک کند تا چارچوب کاربردی را برای موارد ضبط شده ویدئویی فراهم آورند.
تاکنون بیش از 200 سخرانی در این وب سایت ارایه شده که عمدتا نیز مورد استفاده دانشجویان بین المللی دانشگاه MIT قرار گرفته است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS