دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

انتقاد آیت الله صافی گلپایگانی از انتشار برخی کتب در کشور

No image
انتقاد آیت الله صافی گلپایگانی از انتشار برخی کتب در کشور حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار مدیر کل ارشاد استان قم از انتشار برخی کتب در کشور انتقاد کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید، روز گذشته در دیدار حسین استادآقا، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و هیئت همراه، بر تحقق خواسته های امام عصر(عج) تأکید کرد و گفت: هر کس در هر سمتی که باشد و در دل خود مودت امام زمان(عج) را داشته باشد باید برای تحقق آرمان های ایشان تلاش نماید.
وی با بیان اینکه از زمان تأسیس وزارت فرهنگ و ارشاد، اوضاع مختلفی بر آن مترتب بوده است، اظهار داشت: مومنین جامعه از وزارت فرهنگ و ارشاد کشور انتظارات زیادی دارند و نباید خلاف هویت ارشادی و اسلامی این وزارتخانه اقدامی در آن صورت بگیرد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مردم باید هر چه بیشتر اقدامات مثبت و سازنده وزارت ارشاد را از نزدیک لمس کرده و آثار آن را در جامعه ببینند.
وی با اشاره به برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران گفت: عنوان این نمایشگاه ترویج امر کتاب و کتابخوانی است، ولی متأسفانه کارهایی در آن صورت گرفته است که باعث شرمندگی می شود. کتابها و موسساتی در نمایشگاه بود که بسیار بحث برانگیز و اسباب تأسف بود.
وی ادامه داد: کتاب هایی منتشر شده اند که فساد اخلاقی و ترویج منکرات داشتند و هم کتاب هایی که جنبه های دینی و مذهبی مردم را نشانه گرفته است.
این مرجع تقلید در ادامه تصریح کرد: اگر مسوولان نمی توانند بر اقداماتی همچون برپایی نمایشگاه های کتاب اشراف کافی داشته باشند، بهتر است برپایی آنها را لغو کنند.
مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم جوانان ایران را بسیار متأثر از جو فرهنگی کشور دانست و تأکید کرد: برخی از کتاب ها و فیلم های ضد ارزشی در کشور، تأثیر هزار اقدام مثبت را خنثی می کند.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به کارگیری افراد مقید، متعهد و با بصیرت کافی در بخش های مختلف وزارت ارشاد را خواستار شد و گفت: چشمان وزارت ارشاد باید هر چه بیشتر باز باشد تا بتوانند با کارهای ضد فرهنگی در جامعه مقابله کنند.
وی در پایان بر تسهیل ممیزی کتاب های دینی تأکید و تصریح کرد: تشویقات و تشریفاتی که در اداره فرهنگ و ارشاد قم صورت می گیرد باید بر اساس مبانی و اصول دینی باشد.
منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS